PÁTEČNÍ GLOSY 14.05.2010

Miroslava Macka
Petr Dimun, šéf slibů a plivanců z Lidového domu, už prý šikuje kardiaky, by si stěžovali na zhoršení svých potíží, když shlédli složenku na 121.000.- korun českých (momentální dluh každého občana ČR), kterou rozesílá v rámci své volební kampaně TOP 09. Měl by ovšem šikovat všechny, nejen kardiaky. Vždyť i ostatní nechtěně tuto částku skutečně dluží. A kdyby se mu jich podařilo sešikovat dost, aby vykopali ty politiky, kteří slibují další a další zadlužování, to by bylo!

O mentální úrovni svých voličů ví místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach zřejmě své. Jinak by nedal na své webové stránky píseň s refrénem "Jít volit jít, oranžovou volit jít. Přijde konec Nečase, však už bylo načase, oranžová rozzáří od října až do září celá Zlínský kraj, na zemi to ráj, nádherný ráj."
Dodávám v duchu té příšernosti: Blít, chce se blít, tuhle oranžovou slyšet znít...

Mluvčí ODS Martin Kupka: "Spekulace říkají, že právě nastrčení provokatéři v Modrém týmu by mohli ve výsledku ve finále kampaně dokonce fyzicky zaútočit na Jiřího Paroubka, nebo dokonce jeho ženu."
Příšerná čeština...
Obsah ani nehodnotím, jsou dva týdny do voleb...

Přítel O. V. mi napsal:
Nedá mi to a posílám Ti jednu obsahově skvělou a tragicky pravdivou citaci z blogu Petra Robejška z 11.5.2010:
"Evropští státníci sice vesele formulují epochální cíle, ale nedělají pro jejich uskutečnění to, co je věcně potřebné, nýbrž jen to, co je politicky průchodné; problémy se v EU zvládají rétoricky, ale nikoliv prakticky. Není proto divu, že hlavním obsahem evropského vládnutí posledních let je polovičaté napravování předchozích polovičatostí."
Moje poznámka: není co dodat...

Přítel O. V. mi ovšem také napsal:
Zdá se mi, že zdejší volební kampaň má, řečeno s rockery, velmi "těžký zadek". Žádný švih, eleganci, nápad. Prostě česky upocená, nudná, štěkavá, otravná. Přesto pro některé z nás inspirativní. Nabízím několik, samozřejmě politicky vysoce nekorektních, veršovánek, které mě napadly při pohledu na ten úhor:

TOP 09
Zdejší bordel, každý ví, že
neuklidí ani kníže.

VV
Upletem bič z ho.na,
strana Radka Jo.na.

ČSSD
Dobře volí, kdo nás volí:
volí pobyt v Akropoli.

ODS
Příliš velké rozkročení
zlikviduje přirození.

KSČM
Šibenice, neb jsme dnešní,
vyrábíme z dřeva třešní.

KDU-ČSL
I když procent nemnoho,
zase budem u toho.