ČTVRTEČNÍ GLOSY 13.05.2010

Miroslava Macka
Včera mne opravdu pobavil místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka, který na mne zazíral z titulní stránky "Listů, nezávislých novin sociální demokracie", jež na mne vypadly z MFDnes. Pominu-li nesmysl, že by "Listy sociální demokracie" mohly být nezávislé, dokonalým vtipem bylo Sobotkovo heslo, tvořící název jeho proslovu: "Bojujeme za vás". Sobotka se tuhle opravdu projevil jako bojovník k pohledání - čtenář glos J. B. to vyjádřil velmi jasně: "Kdyby byl místopředseda ČSSD chlap, sáhl by po agresivním opilcovi a bez ohledu na nejistý výsledek si to s ním zkusil vyřídit. A kdyby byl ještě k tomu frajer, zmydlil by ho a zamával nad hlavou jeho trenýrkama. Namísto toho zcela v duchu fotbalových primadon ulehl a nechal se odvézt do špitálu. Takoví lidé mají vést stát? Děkuji, nechci."


Geniální shrnutí Jana Němce z Frenštátu pod Radhoštěm ( včera na serveru "Novinky.cz"): "Obecně mi na levicových stranách vadí , že nepřijdou s programem, který by nabízel lidem více možnosti jak snadněji vydělat a žít kvalitnější život a místo toho to řeší způsobem "když nás zvolíte, my už ty peníze pro vás někomu sebereme".


Horké chvíle zažil Jiří Paroubek při diskusi se studenty university v Ústí nad Labem. "Jak chcete dávat peníze z dividend ČEZ na důchody a zároveň snižovat cenu elektřiny o 30%?", zeptala se jedna dívka.
"Nikdy jsme neřekli, že snížíme cenu elektřiny", odvětil Paroubek.
"Vždyť to máte na billboardech!", opáčila studentka.
"Ale to jsou nesmysly!", vybafl Paroubek a nechtěně sklidil bouřilivý potlesk.
Pak už jen doblekotal, že těmi nesmysly myslel komentáře medií...


A něco lidové tvořivosti na závěr:

Štvou vás vaše děti a vnoučata? Volte Paroubka: pokazíte jim celý život!

Upozornění: na letácích ČSSD došlo k tiskové chybě: uvádí se, že v případě jejich vítězství "každý důchodce dostane 13. důchod". Správné znění je "každý 13. důchodce dostane důchod". Za prohození slov se tiskárna omlouvá.