STŘEDEČNÍ GLOSY 12.05.2010

Miroslava Macka
Pokud si dobře pamatuji, socialističtí hejtmani a jimi ovládaná asociace krajů se ohrazovali proti zveřejnění výsledků studentských voleb před parlamentními volbami, neb by to podle nich mohlo být nezákonné ovlivňování voleb a politické působení na školách a někdo by to mohl napadnout u soudu. Dnes, protože se jejich tlak na nezveřejnění výsledků obrátil proti nim, naopak požadují zveřejnění veškerých výsledků. Nezákonnosti se už nebojí? Nebo to tehdy byla jen výmluva, neb se báli výsledků mezi mladými, u nichž vyžraný papaláš Paroubek a jeho ČSSD nejsou zrovna populární?

Michael Kocáb, ještě coby ministr pro lidská práva, měl vládní úkol: vytvořit meziresortní komisi, která by zpracovala materiál, jak zbavit Česko v následujících letech cikánských ghett. Kocáb to udělal následovně: zadal úkol dvěma soukromým firmám a za studii, která neřeší vůbec nic, jen popisuje stávající stav, zaplatil z našich kapes milion korun.
Úředníci ministerstva vnitra chtějí po Kocábovi vysvětlení, proč svolal meziresortní skupinu jen jednou a pak přihodil penízky soukromým firmám.
Nechápu proč, vždyť vše je jasné už na první pohled: společnosti se jmenovaly CAG Ivana Gabala a Socioklub Pertra Víška. Nevím, jak Víšek, ale Ivan Gabal je přece Kocábův starý kámoš z doby Občanského fóra a Havla na Hradě...

Evropská dluhová unie má dle investorů dvě cesty: politickou unii nebo rozpad eurozóny. V obou případech nás léta nic dobrého nečeká...

Petr Bystroň napsal ve včerejší MFDnes:
"V dobách velké koalice se socialisty byla levicová politika Merkelové mylně interpretována jako nutné zlo, a tedy ústupek koaličnímu partnerovi. Jenže Merkelová již téměř půl roku vládne v koalici s liberály a dennodenně se ukazuje, že ono levicové smýšlení je jí vlastní."
Připomeňte si tato slova vždy, když se někdo začne ohánět tezí, že klasická pravice a levice už neexistuje, rozdíly se setřely a pragmatická politika se obejde bez ideologického náboje.
A hlavně si připomeňte, zvláště u nás v Česku, staré dobré naučení: Kdo říká, že není ani pravičák ani levičák, je levičák.

Čtenář glos P. B. mi napsal:
Loni Lobkowicz nechal zasít pšenici, letos opět řepku. Jednou jsem chtěl skze ni projet na koni. Nejde to, je to jak trní z Šípkové Růženky, navíc nasycené 18 postřiky. Životu nebezpečné umělé svinstvo rostoucí z dříve úrodné země v Jižních Čechách, dnes z chemie a kamení. Někdy se mi zdá, že tato smrdutá havěť zmutuje a pohltí ty krásné jihočeské vesničky.
Postěžoval jsem si farmáři, u kterého mám koně. Komentoval to tak, že za to může Evropská Unie. Za tu řepku i za ty solární panely osvěcované ve Španělsku v noci silnými reflektory. Ne ne, pane doktore, žádná EU, ale my si za to můžeme a za čtrnáct dní to ve volbách opět předvedeme.... Obojí je přece na kriminál, jsou to zločiny, které nikdo netrestá a tak raději zavrhneme sluníčko a přestaneme jíst rostlinné tuky..

Také jsem dostal následující mail:
Vážení přátelé,

To je Patrick Chan z Hong Kongu. Posílám vám tuto zprávu, co se týká podnikání návrh a já chci, abyste partner se mnou na tomto projektu. Toto podnikání bude mít prospěch vás hodně, protože budete mít reálnou share.Please kontaktujte mě zpátky na adresu detaily, to je moje důvěrné adresa: (chanpkws@gmail.com) I čekají vaše rychlé reakce.

Patrick Chan
Moje poznámka: některé volební materiály se mi obsahem i formou zdají podobné až stejné, jen namísto mailu je tam volební číslo strany...
Spoustu mých dalších textů a fotografií přinášejí mé nové webové stránky www.macekvbotach.cz