ČTVRTEČNÍ GLOSY 6.05.2010

Miroslava Macka
Kolem rány pěstí, uštědřené jakýmsi opilcem kandidátovi ČSSD Sobotkovi na mítinku v Brně se hysterie spustí zcela určitě. Zvláště, když ČSSD vycítí, že se z toho dají vytřískat politické body.
Chtělo by to zřejmě trošku zlehčit, kupříkladu heslem: A teď si představte těch ran, kdyby bylo pivo opravdu za dvě koruny!

Ze včerejší MFDnes na mne vypadly "Zdravotnické listy", předvolební plátek ČSSD o zdravotnictví. Vynikajícím způsobem udělaný list: směska lží, polopravd a stupidit je přesně to, co na voliče ČSSD zabírá. Čímž nemyslím skupinu chytřejších - vyčuranějších voličů ČSSD, kteří si dobře spočítali, že za její případné vlády vydojí z veřejných prostředků na své platy a nebo do svých firem více: ty Paroubek přesvědčovat nemusí.

Řekové přesvědčují okolní svět, že je velmi nerozumné investovat do nich byť jen jedno jediné euro. Vzhledem k tomu, že většinu řeckých dluhů však vlastní německé a další banky, je plánovaná pomoc Řecku ve skutečnosti pomocí těmto bankám. Neboť velké banky jsou soukromé pouze tehdy, když vydělávají, pokud prodělávají, jsou náhle veřejnými instituce.

Překladový slovník ze sociálnědemokratštiny do češtiny: Podpora napříč politickým spektrem = podpora komunistů.
Moje nové stránky www.macekvbotach.cz se pomalu, ale jistě rozjíždějí...Viditelný Macek je jejich nedílnou součástí, ale ke čtení a koukání tam toho najdete povícero...