STŘEDEČNÍ GLOSY 5.05.2010

Miroslava Macka
Žiju ve svém domovském městě Zábřeh šedesát pět let. Platil jsem tady nemalé daně a nikdy od obce nechtěl ani korunu jakýchkoliv dávek. U místních obchodníků a řemeslníků utrácím peníze. Mí rodiče tu postavili dům, který jsem přestavěl a udržuji, vysazuji tu spoustu zeleně a řádně se o něj starám. Dcera s manželem tu celý život bydlí, pracuje, vzorně vychovává děti a platí daně. Včera jsem od Finančního úřadu dostal složenku na zaplacení daně z nemovitosti ve výši 1.864.- korun. Ne, že by mne ta suma zruinovala a dozajista ji zaplatím, byť město veřejný chodník (v neutěšeném stavu) před mým domem opět neopravilo a v zimě neudržovalo.
Jen si tak říkám, když vidím ve městě spoustu všelijakých těch povalečů a nemakačenků na dávkách, kteří samozřejmě žádnou nemovitost nikdy nepostavili a daň z nemovitosti tedy neplatí , kde je alespoň elementární slušnost a spravedlnost.

Když tak vidím ty nosiče antiparoubkovských transparentů na jeho mítincích, říkám si, že by bylo mnohem užitečnější, kdyby ten čas věnovali důkladnému přesvědčování kamarádů, spolupracovníků, známých, příbuzných a vůbec okolí, ať ČSSD rozhodně nevolí. Bylo by to dozajista účinnější...

Z diskuse na serveru idnes ke krachu prostějovské textilky OP: Ta továrna by krachla, i kdyby patřila Armanimu. Ani ten si nemůže dovolit vyrábět konfekci v tak rozlehlém areálu nepotřebných budov s tak obrovskými náklady. Celý sortiment OP hravě zastane několik malých firem s třetinou zaměstnanců s desetinovým arzenálem objektů. Co nefunguje, neumí ekonomicky žít, musí také ekonomicky zemřít.
Moje poznámka: Jen se podivuji, že to za ta léta, kdy nadělali přes miliardu dluhů, nedošlo i podnikovým manažerům...

Demokracie je v překladu "vláda lidu", což už ovšem dávno neplatí: drtivá většina Němců, celkem 86%, je proti pomoci zadluženému Řecku a přesto tak vláda hodlá učinit. Vláda, kterou lidé s tímto programem rozhodně nevolili. Takže vláda elit...průšvih ovšem je, když nejde o elity, ale reprezentanty voličů, čím dál tím zblblejších nafouknutými kampaněmi. Píárkracie, dalo by se říci.

Čtenář glos P. V. mi napsal:
Letěl jsem minulou soboru z Mnichova do Prahy. Poledním spojem lítá jen pár lidí a Lufthansa proto nasazuje menší vrtulová letadla. První tři řady jsou oddělené vzdušným paravánkem, který takto podtrhuje smysluplnost zakoupení si business třídy.
V celém tomto oddělení seděl sám s triumfálním výrazem v tváři mladý manager a dopřával si nadstandardního servisu čtením denního tisku a usrkáváním značkové lihoviny. Vzpomněl jsem na dobu, kdy jsem byl vlastníkem firmy s obratem přes miliardu korun ročně a zaměstnával 200 lidí a tlačíval se na dlouhých cestách do Hongkongu a na Taiwan v economy třídě . Říkal jsem si: ti úspěšní si dnes dovedou svého úspěchu ale užívat.
Jaké prozření mě čekalo, kdy při výstupu z letadla na pražské Ruzyni byl manažer, přestupující do připravené černé limuzíny BMW GT s nápisem VIP servis, ostatními pasažéry našeho letu identifikován jako Radovan Štajner, úředník, který má na pražském magistrátu na starosti investice.
Tak mne napadlo v okamžiku, když mu sluhové v černém překládali kufry Louis Vuitton, že v době, kdy by se každá koruna hodila ke snížení našeho poměrně rychlého rostoucího státního dluhu, by se mělo s našimi těžce vydělanými penězi zacházet šetrněji.
Jako muži mi bylo útěchou, že ze zadních řad ekonomy třídy se k němu po chvíli doštrachala odbarvená blondýna s výrazem v tváři, které jsem vídal při procházkách v okolí Buloňského lesíku.
Moje p.s.: určitě letěl za svoje...

A jeden nekorektní pro potěchu na závěr:
Farář jde po vesnici a najednou vidí obrovský billboard, na něm je kříž a na kříži Ježíš. Pod křížem je nápis: "Naše hřebíky udrží všechno!!"

Farář je velmi pobouřen a proto se rozhodne pohovořit s majitelem železářství, kterému billboard patří. Vysvětlí majiteli, že takto tedy ne a majitel ho ujistí, že dá věci do pořádku.

Druhý den jde farář na kontrolu billboardu. Na billboardu je prázdný kříž, dole pod křížem se v blátě válí Ježíš a nápis praví: "S hřebíky od nás by se to nestalo!"

Moje nové stránky www.macekvbotach.cz se pomalu, ale jistě rozjíždějí...Viditelný Macek je jejich nedílnou součástí, ale ke čtení a koukání tam toho najdete povícero...