PONDĚLNÍ GLOSY 3.05.2010

Miroslava Macka
Ministr financí Janota hezky ohodnotil předvolební sliby politických stran: "Je to ve formě: odstraníme korupci, bum, patnáct miliard, zrušíme ekologickou zakázku, bum,dvacet miliard, zlepšíme výběr daní, bum, deset miliard...jsou to populistické propočty, které nejsou založeny na reálných číslech."

Řecko začne škrtat své výdaje a za tento slib dostane v příštích třech letech půjčku 110 miliard eur na cca 5% úrok. Nalajnováno je snížení deficitu v příštím roce na 7,6% HDP a v roce přespříštím na 6,5% HDP. Dluhy tedy nadále rychle porostou, úroky z úvěrů též, koupěschopnost obyvatel v rámci stagnace a snižování platů a zvyšování daní se zhorší, vypůjčené peníze přitom pokryjí jen dluhy a pranic nezvýší konkurencischopnost Řecka...jaksi pořád nevidím tržní logiku této akce. Politická logika je na druhé straně jasná: musíme zachránit euro za téměř každou cenu, když jsme do něj politicky tolik nainvestovali!
Takže jen další vítězství ideologie nad zdravým rozumem, nic víc, nic míň.

Pokud začne od 1. června platit nový zákon o audiovizuálních mediálních službách, čeká internet zavedení obdobných pravidel, jakými se musí řídit ostatní media. Toto omezení internetové svobody se nazývá "zrovnoprávnění internetu s ostatními medii". Fuj!