ČTVRTEČNÍ GLOSY 22.04.2010

Miroslava Macka
A tak se premiér Fischer stane viceprezidentem Evropské banky pro obnovu a rozvoj, ačkoliv má s bankovnictvím zkušenosti jako teta z Horní Dolní a doplní tak na evrospké unii dalšího našeho bývalého komunistu Fülleho. Jak bohužel správně podotýká Petr Kamberský v dnešních Lidovkách, plyne z toho následné ponaučení pro naše děti: Vždy ohněte hřbet a přidejte se k silnějšímu. Svět vás po zásluze odmění.

Lžeš, dohazuješ veřejné peníze kamarádům a sem tam nosíš milion v pytlíku? Pak jsi ideálním kandidátem ČSSD do poslanecké sněmovny....Škoda jen, že Lidový dům nedovolil Vlčkovi na včerejší tiskovce mimo odblekotaný text z papíru promluvit a nebo odpovídat na dotazy novinářů. To bychom se alespoň zasmáli. Takhle jsme jen za voly velmi smutné...

Peníze z EU, čerpané vesměs na zbytné a předražené projekty, o nichž navíc nikdo nemá zdání, z čeho budou finacovány nadále, neboť na sebe obvykle nevydělávají, začínají být dofinancovávány z půjček. Po třech miliardách, které si chce půjčit město Brno, teď chce 1,3 miliardy Moravskoslezský kraj.
Tal tomu říkám hospodaření!

V Česku platí přímé daně jen jedna třetina lidí, nejmenší počet z celé Evropy. A jen tato třetina lidí by měla mít hlasovací právo!