PONDĚLNÍ GLOSY 19.04.2010

Miroslava Macka
Podle místopředsedy ČSSD Lubomíra Zaorálka jsou "obyčejní lidé", které oslovují jejich billboardy "lidé, kteří nemají privilegia, musí platit daně, dodržovat zákony a kteří byli uráženi způsobem řízení země Topolánkovou vládou.
Nejsem obyčejný: daně platím jako mourovatý, privilegia nemám žádná, zákony dodržuji, ovšem mnohem více mě uráží demagogie Paroubka, Zaorálka a dalších socialistů. Ani sám Zaorálek se svými poslaneckými privilegiemi ovšem mezi "obyčejné lidi" nepatří...

Přítel O. V. mi napsal:
Mám jedno doporučení pro ekologické aktivisty. Na Islandu se vyskytl gigantický a bezohledný znečišťovatel životního prostředí. Je to sopka v oblastu ledovce Eyjafallajökull, která navíc hrozí probudit blízkou sopku Kalta a v tomto tandemu zásadně ovlivnit podnebí na celém glóbu a s největší pravděpodobností totálně zbořit mýtus o globálním oteplování (omezení průchodu slunečních paprsků atmosférou spíše ukazuje na další dobu ledovou). Navrhuji tedy všem aktivistům, aby se na znamení protestu proti tomuto bezohlednému postupu Matky Přírody sebrali a šli se připoutat ke kráteru té sopky. A bude klid. Pokud ovšem Hugo Chávez a Al Gore nedokážou, že se jedná o důsledek experimentů americké armády s tektonickými zbraněmi.

Čtenář glos J. K. mi ke glose o dieslových agregátech u solárních elektráren ve Španělsku napsal:
Jenom čekám, kdy někdo zjistí, že u nás nejsou třeba takové blbosti a další zbytečné náklady, když stačí elektrický proud jednoduše odebrat z celostátní sítě a obratem ho tam poslat jako solární.

Představte si ten kšeft: běžná elektrárna si na pozemku postaví nějaké pseudo solární panely - makety a bude část elektřiny produkovanou tradičním způsobem prodávat jako solární.
S těmi, co to mají kontrolovat, se přeci dá o výdělek rozdělit.
Lehce bychom tak dosáhli v rámci EU rekordu, téměř 50% produkce solární elektřiny a neměli přitom zadělaná pole solárními panely.

Kouzelný britský vtip:
Dear Iceland, we said "send cash" not "ash"..