STŘEDEČNÍ GLOSY 14.04.2010

Miroslava Macka
Sjednocená levice ČSSD a KSČM, sem tam za pomoci lidovců, přehlasovala prezidentská, potažmo senátní veta a nadělila svým voličům miliardy z našich kapes. Pokud se někdo z takto předvolebně obdarovaných raduje, připadá mi jako libující si kvasinka v šampaňském, netušící, že záhy zahyne ve srágorách na dně...

Nevěřícně kroutím hlavou: vláda určuje, kdy budou dny smutku! Proboha, co je to za byrokratizaci a profanaci tak interního pocitu, jako je smutek či soucit?

Čtenář glos V. V. mi napsal:
Nedá mi to, abych se s Vámi nepodělil o několik postřehů, kterak funguje zveřejňování výsledků průzkumů veřejného mínění na zakázku pro ČSSD.
Jsa v dobrém rozmaru, navštívil jsem internetové stránky ČSSD, abych si potvrdil, že v nedělním OVM zaručeně drtivě zvítězil nejzářivější hvězdný diskutér v naší vlasti JP. Jaké bylo moje překvapení, že to bylo pouze 51:49% pro JP a to dokonce i v bleskově provedeném průzkumu STEM pro ČSSD. Tento výsledek by se však s využitím statistické chyby 2% mohl obrátit proti JP. Pravděpodobně si to uvědomili i PR poradci pana JP a tak se příští den objevila nová interpretace průzkumu STEM, v které JP již tentokrát drtivě zvítězil poměrem 53:47% u diváků, kteří pořad viděli. Protože jsem člověk technický a matematika a logika nejsou mým nepřítelem, zahloubal jsem se znovu do původní zveřejněné zprávy STEM (snad ji nesmažou). Uvádí se v ní, že pořad vidělo sice 45% respondentů, ale hodnocení pouze této skupiny se ze zprávy opravdu vydedukovat nedá. Já si naopak vydedukoval ze zveřejněných dat, že JP vyhrál pouze u méně vzdělaných a u více vzdělaných prohrál a že se JP nelíbí mladším ženám (což naprosto chápu). Holt asi stále platí známé rčení bývalého nejvyššího představitele staré dobré Anglie, který věřil pouze statistikám a průzkumům, které si sám zfalšoval.

A ještě jedna věc na okraj. Mám pocit, že se Lidový dům již totálně pomátl. K nedávné letecké katastrofě vydal "Stanovisko předsedy ČSSD..atd..". Stanovisko!! Nepřipadá Vám to taky jako vrchol papaláštví, arogance a hulvátství?