Můj kamarád kniha

Téma knih se v naší MŠ objevuje každý rok v březnu. A proč v březnu? To je jednoduché - březen je měsíc knihy.

Knihám se ale věnujeme celý rok. Čteme pohádky, povídky, říkadla před spaním, při ranních hrách a odpoledních činnostech si prohlížíme knihy z naší třídní knihovničky, při řízených činnostech používáme knihy jako názorné ukázky k projektu.

PROJEKT představuje nabídku učiva, která se soutředí kolem určitého tématu nebo ústředního motivu. Využíváme přitom různorodé činnosti (vyprávění, námětovou hru, kreslení, malování, zpívání, dramatizaci, pokus, bádání, vycházku, exkurzi...), které téma propojují a dodávají mu tak na rozmanitosti a pestrosti.

V letošním roce připravila místní knihovna v Petřvaldě ve spolupráci s Obecním úřadem výtvarnou soutěž na téma MOJE OBLÍBENÁ KNIHA, MOJE OBLÍBENÁ POHÁDKOVÁ POSTAVA. Děti nejmenší třídy mateřské školy se svou třídní učitelkou neváhaly a soutěže se zúčastnily. Čtrnáctidenní projekt vyústil k závěru a nejmenším dětem byla nejbližší pohádková knížka O Červené Karkulce s hlavní postavičkou Karkulky, která se stala také námětem výtvarného díla (společná práce dětí, učitelky i školnice školy), které bylo během několika dnů na světě. Do soutěže jsme odevzdali malované lepené puzzle a veršované leporelo. Teď budeme očekávat, jak porota ohodnotí naše dílo a jak v soutěži uspějeme.

Zlatuše Čiberová a děti 1. třídy MŠ