ČTVRTEČNÍ GLOSY 18.03.2010

Miroslava Macka
Jen nevěřícně kroutím hlavou...už i ODS se zbláznila a dala se na sociální inženýrství: vytvoří prý 170.000 nových pracovních míst. Vážení soudruzi, mám protinávrh: slibte a hlavně dodržte solidní a řádné hospodaření vlády s vybranými daněmi a tím pádem jejich postupné snižování a také mnohem pružnější pracovní právo a vůbec snížení té příšerné byrokracie. Lidé a trh si pak pomohou sami a mnohem lépe!

Včera jsem zaslechl v televizi ministra Kocába, zrovna když pravil: U nás je asi tak 150 - 200 tisíc Romů, přičemž problémy jsou zhruba s polovinou, druhá je zcela integrována do společnosti....
To je asi pohled odněkud z Hanspaulky nebo Troje, ne?

Paroubek se pustil do boje proti globálnímu kapitalismu a velkým nadnárodním společnostem. Chcete si vsadit na výsledek?

Čtenář glos A. N. mi napsal:
Chtěl bych se s Vámi podělit o neuvěřitelný zážitek z kolínské nemocnice. Raději bez osobního komentáře.
Minulý týden jsem strávil několik dní v nemocnici na "kapačkách". Při propouštění jsem obdržel zprávu, recepty a objednávku na příští kontrolu. Ale chyběl účet za poplatky. Když jsem se zeptal, zda ho dostanu, sestra mi odpověděla, že nic platit nemusím, že je to dar od pana Ratha. Opakuji: dar od pana Ratha. Zůstal jsem ležet na posteli a řekl jsem, že pokud mi nepřinese vyúčtování dle zákona, tak se nehnu. Za půl hodiny ho přinesla. Ale žádný poplatek za pohotovost, pouze za počet dní krát 60 Kč za jídlo. Ale na "kapačkách" jsem žádné nedostal. Paradox. Zejména proto, že pan Rath dokáže zaplatit (asi ze svého) i to, co Vám evidentně z objektivních důvodů nemocnice nemůže poskytnout. Nešlo o velkou částku, ale přesto se ptám, jak je možné, že jsem nebyl, vědom si svých povinností vůči finančnímu úřadu jako potencionální obdarovaný, dotázán, zda dar přijímám.
O této podlosti jsem původně věděl od svého společníka, pouze jsem si ji, bohužel ,neplánovaně ověřil v praxi sám. Tu kouzelnou formulku "Dar od pana Ratha" musejí zřejmě používat všichni zaměstnanci nemocnice, protože kolega byl na jiném oddělení....
Moje p.s.: hlídací psi demokracie, co vy na to?