PÁTEČNÍ GLOSY 5.03.2010

Miroslava Macka
Jaksi mně to hlava nebere: v rozhovoru pro včerejší Lidovky popisuje nový šéf Ústavu pro studium totality Jiří Pernes svoji minulost. A to takto. V roce 1968 vstoupil do strany socialistické, ale jeho stranická huňka byla rozpuštěna, scházeli se tedy dál po bytech, psali letáky s texty Pavla Tigrida, v roce 1971 všek byli rozehnáni, někteří zatčeni, on sám třikrát ve vazbě...nabídli mu tehdy spolupráci s STB, ale odmítl. V roce 1984 se pak stal ředitelem muzea ve Slavkově a záhy poté byl evidován jako kandidát tajné spolupráce, to za ním ovšem jen přišel příslušník STB v civilu, neboť bylo čtyři dny před příjezdem belgického prince, a vyptával se, zda na něho nemůže být spáchán atentát...a to je vše.
Také Vám z toho vychází to, co mně? A také si myslíte, že by z nás nemusel pan Pernes dělat tak velké blbce?

Kéž by se u nás našel podobný "radikál" jako je v Holadsku Gert Wilders. Zde jsou jeho slova:
Levicová elita stále věří v multikulturu, rozmazlování zločinců, evropský superstát a vysoké daně. Ovšem zbytek Nizozemska myslí jinak. Tichá většina má nyní svůj hlas.

Americké ministerstvo spravedlnosti začalo vyšetřovat fond známého finančníka Sorose, neb se prý jeho manažeři spikli s dalšími finančníky a dohodli se na spekulaci, která měla oslabit euro. K domluvě prý mělo dojít na večeři nad steaky a kuřetem v medu.
Je-li to skutečně tak, měli by Sorose a další okamžitě zavřít na doživotí: za tu příšernou kombinaci steaků a kuřete v medu!

Čtenář glos P. S. mi napsal:
Myslím, že představa státního úřednictva o tom, že bude stávkovat za zachování výše platu a počtu pracovních míst je zbytečně skromná.

Pokud bych totiž vedl paralelu s nechvalně zviditelněnými odbory dopravními (režijní jízdenky a mnohé další), tak by státní úřednictvo mělo oprávněně požadovat režijně nízké daně - vždyť s nimi dnes a denně pracují - a to i pro své široké příbuzenstvo v linii přímé i nepřímé.

To by v tom byl čert, aby se napříč politickým spektrem nenašlo dostatek zastánců tohoto na výsost oprávněného požadavku. Stačí si jen uvědomit, o kolik voličů se jedná ...

Čtenář glos K. B. pak napsal:
Cituji : "Pracuj, snaž se, vydělávej, pečuj o majetek, rozmnožuj jej a zvelebuj a nakonec se dozvíš, že jsi lump, nepoctivec, spekulant a krátič daní! Tedy alespoň optikou socanů a jim podobných."

Podle mne každý měří optikou podle svých zkušeností a tak si ti levičáci ani nedovedou představit, že by mohly hodnoty vznikat jinak než loupeží (v lepším případě státní či eurounijní).
Vždyť v životě nic nevytvořili, neumí to a proto jsou levičáky

A jeden politicky nekorektní vtip na závěr:
Romský chlapec se ptá otce: "Tati, co je to demokracie?"
"Demokracie, synku, je, když dostáváme od státu podporu, ... prostě peníze!"
"Aha, rozumím! ...Ale když je potom za dva dny utratíme, tak potom co?"
"No, pak si od bílých vezmeme, co chceme."
"A nezlobí se za to na nás?"
"Ale jo, to víš, že jo. Ale tomu už se říká rasismus!"