ÚTERNÍ GLOSY 16.02.2010

Miroslava Macka
Čtenář glos M. Č. mi napsal:

1) Drogový dealer zpočátku rozdává dávky zdarma, a tím si vytváří klientelu závislých lidí. Stejně se chová i ČSSD. Zadarmo rozdává dávky: zvýšená mateřská, výplata nemocenské zaměstnavatelem, 13. a 14. důchody, zajištěné minimální platy, podpora v nezaměstnanosti, sociální dávky, vizi 100000 pracovních míst... Dávky neustále zvyšuje, aby i závislost se zvyšovala.
2) Dealer si vytváří neustále rostoucí skupinu závislých lidí, kteří pak pro svou denní dávku udělají cokoliv. ČSSD si svými dávkami vytváří voličskou skupinu lidí, zcela závislých na státu, vedeném pouze Velkým Vůdcem Paroubkem.
3) Drogový dealer ví, že ze získané závislosti již není cesta zpět. ČSSD ví, že získaní voliči již nikdy nebudou volit nikoho jiného, protože nikdo jim již něco podobného neslíbí, spíše je o tyto dávky připraví nebo jim přísun ztíží.
4) Léčba závislých je velmi bolestná a nesnadná, recidiva je velmi častá. Pro závislé je pohodlnější závislým zůstat.
Z hustoty billboardů po městech a vesničkách ústeckého kraje vidím, že ČSSD udělá naprosté maximum, aby skupina závisláků v blížících se volbách s konečnou platností a na věčné časy zcela převálcovala skupinu ostatních občanů, kteří závislí nejsou a nechtějí být. Dealer by za podobnou snahu byl pravděpodobně stíhán a odsouzen, vytváření závislosti občanů na přerozdělování dávek bohužel prozatím trestné není, a po těchto volbách již nikdy nebude.

Přítel O. V. mi napsal:
Joseph Heller napsal, že zlatá olympijská medaile je důkaz toho, že někdo udělal něco zhola zbytečného, nicméně lépe než ti ostatní. S tím lze samozřejmě souhlasit. Přesto však Martině Sáblíkové tu medaili upřímně přeji. Hlavně proto, že na tom oválu byla úplně sama za sebe, že se dokázala vykašlat na tu v současnosti dojetím slzící popravčí četu českých fanoušků, na ten "celý národ", který z ní momentálně dělá kněžnu Libuši a byl stoprocentně připraven ji zatratit v případě neúspěchu. Samozřejmě, že se celý svět vykašle na "malou zemi uprostřed Evropy", bude jej zajímat jen "velká Sáblíková". Už teď je mi jí líto, když si představím, kolik příživníků a budižkničemů se bude přiživovat na jejím úspěchu, hlavně těch, kteří dozajista chyběli na jejím tréninkovém rybníku na Vysočině.