PONDĚLNÍ GLOSY 15.02.2010

Miroslava Macka
Čerstvý brněnský případ korupce nádherně dokazuje, kterak by šlo proti korupci velmi úspěšně bojovat. Firma na svém pozemku a v souladu s územním plánem chtěla postavit multifunkční budovu. Kdyby existovalo kvalitní zákonodárství, které by v případě, že žádost žadatele ke státní instituci o cokoliv, obsahuje všechny zákonem (třikrát podtrhuji slovo zákonem) stanovené podmínky, musí být do 10 dnů o žádosti rozhodnuto kladně, žádná korupce by se v Brně či jinde konat nemohla.
Jenže Statut města Brna dává 29 brněnským starostům (!!!) výjimečné osobní pravomoci do staveb i v takovém případě kecat.
Zrušit tyto pravomoci a všechny další tisíce vyhlášek a úřednických nařízení, obcházející zákon a vytvářející korupční prostor, to je řešení. Agentů provokatérů a korunních svědků pak netřeba.

A tak byli "experti" (pokolikáté už?) opět překvapeni, že nevyšly jejich prognózy a česká ekonomika nerostla. Možná by jí alepoň trochu pomohlo, kdyby prognostiků ubylo (třeba o 95 procent) a šli dělat něco, co umějí. Pokud něco takového existuje....

Prognostici se ovšem přece jen něco naučili a každé své proroctví, pardon, prognózu, dnes začínají slovy "to je jako věštění z křišťálové koule"... pak jich ale nepotřebujeme plných 100 procent.

Spoty politických stran vysílané Českou televizí budou předem "podrobeny obsahové i technické kontrole", jak se dnes vzletně říká censuře. Což pokkládám za pitomost, neboť právě necensurované spoty dokáží o hlavách zadávajících politiků vypovědět neuvěřitelné věci...