PÁTEČNÍ GLOSY 29.01.2010

Miroslava Macka
Že v celém tom humbuku s globálním oteplováním jde o prachy, bylo jasné od začátku. Postupně však začínají vylézat zajímavé detaily:
Rádžendra Pačaurí, šéf Mezivládního klimatického panelu při OSN, je zároveň generálním ředitelem Tata Energy Research Group, součásti ohromného impéria Tata Group.
Daily Telegraph o něm 20. prosince 2009 napsal: "Vybudoval ohromné světové portfolio obchodních aktivit a vlivů s vazbami na spoustu skupin, které investují miliardy dolarů do dalších organizací, jež jsou závislé právě na politice, doporučované jeho Mezivládním klimatickým panelem. Do těchto skupin patří banky, ropné a energetické společnosti i investiční fondy, všechny aktivně zapojené do obchodu s uhlíkem a trvale udržitelnými technologiemi."

Bývalý ministr životního prostředí Martin Bursík "radil" v letech 200 - 2003 Mostecké uhelné společnosti, za což inkasoval cca 1,5 milionu korun. Prý jí pomáhal v strategických záměrech...Ty ovšem byly a jsou jasné, prolomení těžebních limitů. Vykecávat se může Bursík jak chce. Je také jasný...

Už dlouho jsem neslyšel něco tak v prapodstatě levicového, jako byl Obamův projev "o stavu Unie"...

Petra Paroubková v nadsázce prohlásila, že nasadí své malé dceři na hlavu pytel od brambor. Spoustu a spoustu občanů by ovšem velmi potěšila tím, kdyby pytel nasadila na hlavu manželovi. Igelitový....

Čtenář glos A. Š. mi napsal:
Právě čtu "Válečný deník historika" od Jana Slavíka. Z roku 1942 tam má následující postřehy:

"Nezáleží na tom, jak státníkova řeč působí na univerzitního profesora, ale jak působí na lid". citát z tehdejších německých novin.

"Mase je třeba opakovat mnohokrát jednoduché pravdy". - citát z Mein Kampfu

Jako by to formulovala nejmenovaná agentura pro nejmenovaného politika pro nadcházející volební kampaň.