ÚTERNÍ GLOSY 12.01.2010

Miroslava Macka
Je něco velmi shnilého ve státě, v němž řidič tramvaje za umístění nápisu Dělnická strana na okno vozu dostane zřejmě vyhazov z práce a největší komunistické svině berou vysoké důchody...

Je něco velmi shnilého ve státě, kde internety soudů mají zablokovány stránky prezidenta Klause či předsedy ODS Topolánka, ale stránky předsedy ČSSD Paroubka nikoliv. A co na to ministerstvo spravedlnosti? Jeho odpověď je typicky česká: za to my nemůžeme, to program Blue Cost, provozovaný firmou Corpus Solution!

"Bezpečné zajištění na stáří? Hypotéka.", zní jeden z titulků dnešních Lidovek. Což je, pochopitelně, pitomost. Jediným bezpečným zajištěním stáří jsou dobře vychované a vzdělané děti a celoživotní úspory rozdělené dle staré židovské praxe do nemovitostí, rychle likvidních finančních prostředků a movitostí trvalé hodnoty.

Včera před půl čtvrtou poklidmě popíjím čaj a tu najednou můj mobilní telefon prudce a příšerně nahlas zaječí vysokým tónem a pak na obrazovce blikne zpráva od T -Mobilu, že si můžu stáhnout jakési přiblblé melodie namísto vyzvánění.
Které reklamní hovado tohle vymyslelo? Osobně ho půjdu zastřelit a vsadím se, že mne každá rozumná porota osvobodí... A udělá-li mi to T -Mobil ještě jednou, končím s ním!

Čtenář glos A. J. mi napsal:
V pátek 8.ledna při největší sněhové nadílce, mi volal známý, jestli bychom mu traktorem nevytáhli kamion, že zapadl a nutně potřebuje jet. A víte co vezl??? Zahradnický substrát do jednoho Slovenského supermarketu!!

Čtenář glos P. M. mi zaslal dopis, který adresoval městkému úřadu Prahy 6. Tady je jeho podstatná část:
Jako majitelé nemovitosti v Praze 6 si vás dovolujeme upozornit na vaši # klamavou reklamu, kdy veřejnosti oznamujete, že jste zajistili úklid chodníků.
Jsme dlouholetí majitelé nemovitosti (i za totality) a jsme za ta léta smířeni s tím, že vlastnictví a odpovědnost - z pohledu státu a obce - je hřích a je třeba to spravedlivě trestat (regulované nájemné a nekonečně dalších šikan a buzerací od státu či obce ........ , v Praze např. magistrátní vyhláška o posypu, kdy "zakázanou" sůl nejvíce na chodnícíh používájí organizace zřízené právě magistrátem - viz prosolené zastávky MHD) - ale nemám s tím problém. Chodník před naší nemovitostí nadále uklizíme, holt si místo keců o něco dříve přivstaneme. Bereme to jako samozřejmost a považovali bych za ostudu, kdybychom
se měli spoléhat na nějakou "vyšší moc" (stát, obec...sic!). Pokud ale tvrdíte, že jste zajistili uklid sněhu, tak si vás dovoluji upozornit, že před naší nemovitostí vámi zajištěné služby nefungují (děláme to nadále sami a opakuji nemáme s tím problém ani potřebu se tím chlubit). V případě, že úklid chodníku před naší nemovitostí jste objednali a případně i hradili, po vaší klamavé reklamě si vás dovoluji upozornit, že neprovádíte kontrolu a finanční prostředky vynakládate nehospodárně.
Ujišťuji vás, že se ozývám pouze z důvodu, že se nás dotýká vaše klamavá reklama (další nehospodárné využití finančních prostředků) a nerad bych se dočkal dalšího zvyšování - např. daně z nemovitosti, které budete odůvodňovat, že musíte zajišťovat úklid sněhu apod. z chodníků. Opakuji - v našem případě nezajišťuje nic, akorát o tom působivě vyprávíte a možná platíte, aniž byste kontrolovali.
Spolu s autorem se těším na úřední odpověď....