ČTVRTEČNÍ GLOSY 7.01.2010

Miroslava Macka
Ze své suverenity jsme po vstupu do EU nic neztratili, jen ji sdílíme, slýchával jsem a slýchávám nesčetněkrát. Teď po nás (a nejen po nás) Evropská komise vyžaduje, abychom bez ohledu na hospodářskou krizi a nutnost šetřit zvýšili platy svým euroúředníkům. A pokud ne, skončíme prý u eurosoudu....

Některé náhody miluju: nedlouho poté, co se objevila zpráva, že Evropa má spoustu přebytečných vakcín proti prasečí chřipce (panika vybuzená medii a starostlivými politiky) se objevila další zpráva, že na prasečí chřipku zemřelo náhle 11 Čechů....

Už dlouho jsem nečetl tak rozbíhavý blábol, jako byl rozhovor včerejších Lidovek s populárním ekonomem Tomášem Sedláčkem...ach jo.

A opět a opět a opět: to, co se o nekalé věci po prolátnutí říká, je vždy zajímavější, než sám skutek. Tělocvikář, psycholog a filosof Pavel Prunner býval předsedou komise zkoušející na plzeňských právech různé prominenty. A také vypracovává posudky na adepty soudců a státních zástupců.
Dotaz Lidových novin zněl: Nezpochybňují nekalosti, kterých jste se podle rektorovy komise, stejně jako podle akretitační komise měl dopustit na fakultě, také důvěryhodnost této vaší činnosti?
Odpověď: Nemáte ode mě svolení v tomto kontextu o tom psát.....
Kouzelné ovšem byly i jeho slovní( opravdu se nic nemuselo dávat na papír, jen doporučuji x nedoporučuji!!!) verdikty o adeptech soudců či státních zástupců. Jeden ocitoval odmítnutý Martin Čonka, advokát z Chebu: Neposlouchal byste, jste volného myšlení. Nemáte rád šéfy. Hpodíte se do advokacie nebo do vysoké manažerské funkce, tedy tam, kde je potřeba samostatnost a rychlé rozhodování. Na státního zástupce, který musí poslouchat, se ale nehodíte.

A tak prý bude Lucie Talmanová, družka Mirka Topolánka, kandidovat do senátu. Dostala totiž takovou nabídku a ta se prý neodmítá...ale když se tam chystá i David Vodrážka....ach jo, ach jo, ach jo!