PONDĚLNÍ GLOSY 28.12.2009

Miroslava Macka
Nastává další nesmyslná buzerace, tentokrát přímo v letadlech. Logiku nechápu: ne všichni muslimové jsou teroristé, ale v posledních letech všichni teroristé byli muslimové, takže by bylo záhodno zaměřit se specielně na ně a nebuzerovat zcela zbytečně nás ostatní!

Prezident Klaus v sobotním rozhovoru pro Právo řekl: Vůbec nerozumím ambicím různých stran jako jsou Věci veřejné.
A přitom je to tak jednoduché: Radek John je prostě ve věku, kdy ubývající hladinu hormonů touží nahradit mocí...

Já zase vůbec "nerozumím" tomu, proč konservativec Václav Klaus podepisuje státní rozpočet v televizním pořadu....

A ještě jednou o panu prezidentovi: v jeho slovech o státním rozpočtu na příští rok mi chyběla slova o tom, že za vysokánské schodky státních rozpočtů v minulých letech mohou prvotně zblbí voliči, volící populisty nejhrubšího zrna.
A co se týká omlouvání Fischera, že nemá politickou sílu na prosazení rozpočtu, chudáček malá, tak jen připomínám: když jsem zjistil, že nemám politickou podporu k prosazení reformy zdravotnictví, kterou jsem pod Janem Stráským připravil (neboť VK byl okouzlen dnes zapomenutými osobními účty), okamžitě jsem prásknul dveřmi a odešel, neboť zůstat v takovém případě nadále ve funkci znamená, že je pak člověk spoluzodpovědný za něco, co nemůže ani nepatrně ovlivnit. Takže: premiér Fischer JE spoluodpovědný za ten mizerný rozpočet! A ne, že ne!