STŘEDEČNÍ GLOSY 16.12.2009

Miroslava Macka
Nechápu, proč Mirek Topolánek "okopává" TOP 09 : nezíská tím pro ODS ani hlas navíc a TOP 09 ani jeden hlas neubere. Hlasy bude ztrácet jen ODS.
Obě strany mají jeden společný velký úkol a to porazit Paroubka a komunisty. Společně, bez haštěření (byť se jejich elektorát dosti překrývá), by to šlo mnohem lépe....

Velmi mne zaujala věta Jiřího Paroubka na tiskovce ČSSD: "Šetřit se musí na provozu státu a ne na lidech." Krásná slova, krásná slova, jen by si měl soudruh Paroubek zopakovat, co to jsou mandatorní a quasimandatorní výdaje a kolik tvoří nezbytné výdaje na základní provoz státu...vždyť ani sebrat stovky milionů politickým stanám na nesmyslnou volební kampaň nemůže vláda beze změny zákonů!
Ale zato sám Paroubek může mnoho: třeba ty miliony, vyplacené ČSSD, darovat státu.

Na Facebooku jsem četl následné doporučení:
Doporučuji ministru financí neplat úroky z dluhů z našich daní, ale rozpočítat dluh na hlavu a jít do každé rodiny vybrat částku v hotovosti, a to s adekvátním vysvětlením, kdo dluh zavinil. Potom by si lidé (voliči) rychle uvědomili, koho se jim vyplatí volit a koho ne.

Čtenář glos M. L. mi napsal:
Pokud tedy vláda rozhodla, že mohu mít u sebe beztrestně 15 gramů marihuany a 2 gramy pervitinu, měla by mi tímto rozhodnutím umožnit si dané možství také legálně získat. Předpokládám, že tedy umožní vznik licencovaných prodejen, kde bude možnost toto zboží získat.
Nebo se na toto zapomnělo ?

Tuhle jsem kdesi četl krásnou radu ženám, vystresovaným blížícími se Vánocemi:
Nezpomeňte na to, že se Ježíšek narodil ve chlévě. Tak nechte toho uklízení, ať se u vás cítí jako doma!

Pokud by někdo ještě narychlo sháněl pěkný dárek, objednejte na adrese m.vitovcova@volny.cz knížku Anglická poezie v překladech Miroslava Macka, za 312.- Kč Vám přijde dobírkou až domů...