ČTVRTEČNÍ GLOSY 10.12.2009

Miroslava Macka
Včerejší Paroubkův projev v Poslanecké sněmovně formou i obsahem silně připomínal jeho restauratérskojídelní minulost...

Prosazení státního rozpočtu, který by se dal nazvat "po nás potopa" je pak dokonalou ukázkou toho, že Paroubkovi bolševici jsou ochotni kvůli krátkodobým cílům, tedy opětovnému obsazení koryt, rozvrátit státní finance na mnoho a mnoho let. "Státotvorný" postoj ODS v čele s Mirkem Topolánkem, který v době přijímání rozpočtu večeří s kubánskými disidenty, je pak zcela příšerný... Kéž by bylo kam emigrovat....!
Myslím, že ministr financí Janota i premiér Fischer by měli resignovat, aby váhajícím lidem ukázali, co si o bolševickém chování ČSSD myslí. Obávám se ovšem, že s kulisou ušlechtilých keců tak nakonec neučiní....

Čtenář glos M. J. mi napsal:
Před několika dny jsem při cestě autem slyšel ohnivě řečnit pana Bursíka na téma ČEZ - měla by být odvolána dozorčí rada a odejit pan Roman z vedení společnosti, neboť prý nehájí veřejné zájmy, zájmy obyvatel ČR, zájmy zeleně udržitelné energetické ...... a chová se jako AKCIOVÁ SPOLEČNOST. Zatímco předchozí žvanění jsem pouštěl druhým uchem ven a v zásadě bych to od politika jeho "formátu" čekal, ta poslední věta mě zaujala.
Ony totiž ČEZ jsou akciovou společností a dokonce veřejně obchodovatelnou na burze cenných papírů. Stát je sice většinovým akcionářem, ale nikoliv jediným. Vedení společnosti je ze zákona povinno spravovat společnost s péčí řádného hospodáře a zodpovídá se jedině akcionářům a nikoliv politikům, jejichž volební sliby momentálně (ne)napomáhá plnit.