ÚTERNÍ GLOSY 8.12.2009

Miroslava Macka
Pěstitelé kaktusů, třeste se! Od 1. ledna se totiž stanete drogovými dealery, neboť jistě máte ve svých sbírkách více než pět kusů kaktusů rodu lephophora či Echinopsis (týká se to i mě). Že ty naše neobsahují skoro žádný mescalin? Nevadí, ouřednictvo rozhodlo, jejich hlavy totiž obsahují blbosti dost a dost.

Velmi se mi znelíbil ministr financí Janota. To bylo totiž řečí o řádném hospodaření a krocení výdajů, jenže skutek utek: mluví o zavedení progresivního zdanění ( tedy o potrestání pracovitějších a schopnějších ), ač druhým dechem přiznává, že to nic neřeší a na druhé straně nové státní dluhopisy v elektronické podobě má obhospodařovat firma ASD Software ze Šumperka za 750 milionů a 250 milionů chce jeho ministerstvo utratit za marketing a školení!
Kolik by stálo vytištění klasických dluhopisů?

Velmi se mi líbil výstižný titulek článku Karla Kříže o stávající konferenci o klimatických změnách v Kodani v dnešních Lidovkách: Karneval chaosu a lží.

Šéf socialistů v Evropském parlamentu Martin Schulz v halasném projevu k soudružkám a soudruhům prohlásil, že cesta k socialismu vede přes vzdělání.
Podotýkám: maximálně tak přes to socialistické. A nevede k socialismu, ale k hořkým koncům, jak jsme na vlastní kůži poznali. A argument, že tentokrát by šlo o jiný socialismus, na mne ani nezkoušejte!

Na facebooku jsem narazil na tento půvabný vtip:
Mladá a stará zaměstnankyně jdou spolu do práce. Mladá s kupou prezentací, notebookem, dvěma mobily, IPODem, tři čipové karty na krku, kufřík plný DVD, CD, USB atd. Stará uvolněná, jen igelitka s jablkem a jogurtem.
Mladá říká s obdivem: No, po tolika letech práce to máte všechno v hlavě, že?
Ne, u prdele, paní kolegyně....