PONDĚLNÍ GLOSY 7.12.2009

Miroslava Macka
Obvykle se dějí věci obvyklé, kdežto věci výjimečné dějí se toliko výjimečně. Tuto základní poučku by si měly osvojit média. Pak by se nedivila,že ve středočeském kraji bude rozdělovat stamiliony z evropských dotací neziskovkám firma, která sídlí v panelovém bytě a toto je její první zakázka vůbec. Vždyť přece hejtmanem tohoto kraje je David Rath. Zrovna tak by nemohl vzniknout titulek, že ekosummitu v Kodani se mj. zúčastní 1200 limuzín pro účastníky a spousta soukromých tryskáčů, neboť kázání vody a pití vína je přece u těchto hlasatelů jediné správné víry též obvyklé.

Americký kongresman Sensenbrenner krátce a jadrně shrnul manipulace klimatologů s daty "globálního oteplování": "Svědčí o nátlaku, manipulaci a utajování, které jsou inspirovány ideologií, povýšeností a ziskuchtivostí."

Základním předpokladem jakéhokoli pokroku je striktní dodržování zásady, že o všem lze pochybovat, že neexistují žádná dogmata. Je neuvěřitelné, kterak na počátku 21. století prohlašuje Mezivládní panel pro klimatické změny (IPCC): Oteplování klimatu je nezpochybnitelné.

Čtenář glos P.F. mi napsal:
Stále na veřejnosti nebylo vysloveno, že všichni členové KSČ po r.1970 spolupracovali se zahraniční vojenskou okupační mocí (státu SSSR).
Běžně se takovým lidem říká kolaboranti.