ČTVRTEČNÍ GLOSY 3.12.2009

Miroslava Macka
Ráno jsem zaslechl v Radiožiurnálu: "...za jistých podmínek by dětem, na něž rodiče neplatí alimenty, tyto alimenty platil stát..." Jinak řečeno, za nezodpovědné rodiče bychom platili my, odpovědní. Mám zcela jiný návrh: všemi, zvláště tržními, prostředky nutit lidi k odpovědnosti, takováto řešení jen a jedině posilují nezodpovědné chování!

Nic nevystihuje příšernost vládnutí krajských hejtmanů za ČSSD více, než jejich potvrzení monopolu Českých drah....

Další příšernost předvedl včera poslanec za ČSSD Jandák: žádal z našich kapes tři miliony korun pro zcela zbytečnou Radu pro rozhlasové a televizní vysílání. Mělo jít o peníze na "monitorování nelineárních služeb v souvislosti s novým zákonem o audiovizuálních a mediálních službách na vyžádání". Na dotaz, co vlastně bude Rada monitorovat, Jandák odpověděl: "Já tyhle věci podrobně nevím..."
A defenestrace nikde!

Včera jsem náhodou v jednom starém albu narazil na fotografii herečky Anduly Sedláčkové s dcerou Marcellou. Fotografie je datovaná 30. března 1926, tedy pár dnů po narození Marcelly.
Ta se stala také herečkou, v roce 1949 však byla za "napomáhání k útěku za hranice" odsouzena ke 12 letům nepodmíněně a propuštěna na svobodu na amnestii po čtyřech letech.....
Měli bychom si tyto osudy neustále připomínat, ale hlavně je neustále připomínat všem tehdejším mladým bolševikům, kteří se dodnes vymlouvají na své tehdejší mládí, zapálenost, víru v ideály a nevědomost...a pochopitelně také těm, kteří vidí nejhorší období bolševismu v období normalizace...

Čtenář glos D. Š. mi napsal:
Problém s našimi SPZ není v těch ubohých úřednících, kteří si honí ego pomocí čísílek na autě. Chyba je v tom, že hezké číslo se musí získat pomocí známostí nebo úplatků.
Na rozdíl od nás pochopili v mnoha zemích (Slovensko, Maďarsko, Rakousko ad.), že hezká SPZ je vhodný způsob plnění státní kasy. Neboli je možné si za příslušný obnos zcela legálně pořídit SPZ s písmenky dle libosti kromě vyhrazených slov. Ve Velké Británii se dokonce ty zvláště povedené kousky draží.
Nechápu, proč se nechce nikomu zavést něco podobného zde. Oficiální odpověď je, že to není technicky možné. Je to samozřejmě pitomost. Možná to ale nějak souvisí s tím, že firma Hicon má na výrobu SPZ monopol od roku 1994.

Čtenář glos B. K. mi poslal tento nekorektní vtip:
Pane Bože,
tento rok jsi mi vzal mého oblíbeného zpěváka Michaela Jacksona, mého oblíbeného herce Patricka Swayzeho, mého oblíbeného člena Boyzone Stephena Gatelyho...
Už jsem Ti říkal, že mým oblíbeným politikem je Jirka Paroubek ???