ČTVRTEČNÍ GLOSY 26.11.2009

Miroslava Macka
Tohleto fakt není vtip: Za socialistického ministra financí Sobotky podepsali manažeři ČSA tak výhodné smlouvy, že při letošní předpokládané ztrátě společnosti kolem tří miliard korun, dostanou zhruba 120 milionů odměn....a defenestrace nikde!

Agentury přinesly zprávu, že v Nepálu obětovali hinduisté během obřadu 200.000 zvířat bohyni Gadhimai. Pokud se cítíte při čtení této zprávy civilizačně nadřazeni, vzpomeňte si, že kvůli jiné příšerné víře zahynuly v Sovětském svazu desítky milionů lidí a další miliony zásluhou ideologie nacistické.

Stavbu dálnice do Ostravy měla z rozhodnutí kabinetu Miloše Zemana stavět izraelská firma. Nakonec z toho sešlo a dálnice byla postavena státem. Sice draho, ale i tak o více než padesát procent levněji, než tehdy nasmlouvala Zemanova vláda. A kupodivu hlídací psi demokracie neobléhají Zemanovu chalupu na Vysočině a neptají se ho, jak je to možné, kdo tehdy s izraelskou firmou jednal a kdo byl hlavním podpůrcem toho předraženého řešení....

Čtenář glos P. B. mi zaslal následující text:
Dovoluji si Vám ve zjednodušeném znění zaslat drobný postřeh ze života daňového poplatníka:
Před naší provozovnou v jednom nejmenovaném městě na Moravě se tento rok provedlo několik stavebních zásahů do vozovky:
1. začátkem roku nám rozkopali již tak špatnou silnici a opravovali nějaké el. vedení
2. o prázdninách se pro změnu objevila firma, která celé el. vedení (cca 2 km) vyměnila, co vám mám povídat, silnice byla v celé délce rozkopaná do hloubky asi 1,2 metru
3. asi před měsícem nám cestu opět rozkopali tentokrát - světe div se - plynaři ze Severomoravské plynárenské (nebo už je to snad RWE? - kdo se v tom má vyznat?), ale jisté je, že silnice se to pak už nedalo nazvat.
Jak jsem si bláhově pochvaloval, že v posledním případě, kdy už cesta připomínala ruský tankodrom, přijela firma Strabag a začala cestu kompletně opravovat. Že to byla oprava nekvalitní, co se dá dělat? Prý kolik peněz se na to vyčlení, za tolik se odvede dílo. A stejně se bude silnice na jaře znovu rozkopávat, tak co. Podivil jsem se - a proč? No, prý tady budou pokládat optický kabel... Bláhově jsem se zeptal - a proč se ten kabel nepoložil spolu s elektrickým anebo plynovým vedením (myšleno při jednom výkopu). Odpověď byla šokující: to by se na to nedala čerpat dotace z fondů EU !!!!!

Kam se evropská unie hrabe na socialismus, pomyslel jsem si ne zcela ironicky. Kdo to asi zaplatí ?