STŘEDEČNÍ GLOSY 25.11.2009

Miroslava Macka
Copak prasečí chřipka, to je epidemie docela nezajímavá. Ovšem počínající epidemie úmrtí těch, kteří psali plzeňským rychlostudentům práv do indexů zápočty a zkoušky, to je medicinsky zajímavé! Po studentce primátorce Řápkové, které zapisoval do indexu profesor, který záhy odešel na pravdu boží, je tu další mrtvá docentka Bartošíková, která zase plnila index starosty Prahy 5 Jančíka, ač o tom katedra nic neví.
Jak říkám, medicinsky zajímavé, zvláště na straně Řápkové a Jančíka, potažmo těch, kteří jim na to skočí.....

Ovšem u nás se dějí všeliké věci: to třeba podepíšete spolupráci s StB a pak se s ní "neoprávněně" osmdesátkrát sejdete, popovídáte si a přesto s StB nespolupracujete...Možná se dočkáme i toho, že Milouš Jakeš byl generálním tajemníkem KSČ také "neoprávněně"...

Pražský magistrát zveřejnil tristní výsledky forenzního auditu programu Opencard: stál téměř 900 milionů, náklady na něj rostou a nevydělal prakticky nic...
Tomu poslednímu pranic nevěřím: lidem, kteří při tom přidělovali zakázky bez výběrového řízení a plýtvali veřejnými penězi na všechny strany, určitě dosti vynesl.

Opět úplná klasika: hackeři zveřejnili dokumenty, dokazující, že si klimatologové, dělající si jméno a postavení, a tedy vydělávající na strachu z "globálního oteplování", upravují data ve svůj prospěch a potlačují jiné názory - a už je tu řev, že zveřejnění odcizených důkazů je neetické a bůhví, v čí prospěch hackeři pracovali, a jak k tomu ti chudáci vědci přijdou atd., atd. Namísto, aby se řvalo na ty podvodníky.
A už se, stejně jako u nás při obdobných příležitostech, objevují fantastická vysvětlení postižených: tak kupříkladu přední americký klimatolog Kevin Trenberth líčil kolegovi trik s údaji o teplotách, který vyřazuje údaje, ukazující na pokles teplot. Dnes se hájí, že neměl slovem "trick" na mysli "trik", ale "chytré řešení"....
Búúúúúú....

Přítel O.V. mi zaslal několik postřehů o kongresu ODS:
Konat sjezd politické strany ve Vysočanech není moudré, jak ukazuje historie. Aby se za pár měsíců normalizovaná ODS od závěrů tohoto kongresu ústy generálního tajemníka Jančíka nedistancovala!
Nesouhlasím s tím, že kongres nevyprodukoval žádný relevantní výsledek. Naopak lze s vysokou pravděpodobností předpokládat, že výzkumy předvolebních preferencí vykážou další propad ODS. Dá-li Bůh, ve prospěch TOP 09.
Od Petra Robejška jsem včera v rozhlase slyšel následující nádhernou moudrost:" Kdo má vizi, měl by se nechat hospitalizovat." Nad tímto moudrem by se mělo vedení ODS hluboce zamyslet.


Čtenář glos M. Č. mi zaslal delší text, ze kterého vybírám:
Nabízím nápad na vyřešení budoucí krize důchodového systému, a současné vyřešení nízké porodnosti. Takto funguje neviditelná ruka trhu:
Stát se v horizontu 20 let zcela vzdává systému zprostředkovatele "solidárního" systému předávání peněz od produktivních občanů formou daní na důchody postproduktivních občanů. Česky: za dvacet let stát přestane zcela vyplácet důchody. Každý se musí o svůj důchod postarat sám. Každý člověk má dvě možnosti: protože mu současně stát přestane odebírat peníze formou daní pro jemu zcela cizí důchodce, může tyto peníze věnovat na důchody svých rodičů. Zároveň je motivován, aby zplodil takový počet potomků, že se na jeho důchod později složí. Čím více se věnuje jejich vzdělání a jejich budoucí výkonnosti, tím lépe se bude v důchodu mít.
Tím zároveň dojde k vyřešení problému s nízkou porodností a nebudeme muset spoléhat na emigranty, kteří rozhodně netouží po tom, věnovat se solidárním platbám na naše důchody.
Ten, kdo se domnívá, že mít děti je drahé, má možnost ony státem neodebrané peníze syslit či množit formou soukromého pojištění či vlastního podnikání tak, aby si zajistil důchod zcela sám.