ÚTERNÍ GLOSY 24.11.2009

Miroslava Macka
ODS by si měla uvědomit, co je jejím volebním cílem a přestat vidět v TOP 09 jen a jedině konkurenta. Pokud totiž označí za hlavní volební cíl nepustit Paroubka s komunisty za zadkem k moci, pak by měla naopak s TOP 09 co nejvíce na tomto cíli spolupracovat, a to mnohem více s ohledem na společný výsledek, než jen na ten svůj.
A jiný volební cíl si nedovedu představit.

Je to v podstatě k zblití: kdyby se zjistilo, že nová "ministryně zahraničí EU" Cathy Ashtonová se dříve angažovala v neonacistických skupinách, strhlo by se ve světě mediální peklo a ve své funkci by nezůstala ani minutu. Když se ovšem přišlo na to, že se v sedmdesátých letech silně angažovala v různých aktivitách komunistických, nahrávajících tehdejšímu zločinnému režimu v Moskvě, neděje se téměř nic.
Pokud ovšem bude Evropa a EU pohlížet na zločinný komunismus jinýma očima než na zločinný nacismus, nebezpečí recidivy pod jiným názvem není zdaleka nulové.

Sedmdesát sedm procent Rumunů se v referendu vyslovilo pro zrušení senátu a jednokomorový parlamentní systém. Jsem zvědav, zda to dotáhnou do konce, zatím se to v historii podařilo jen Švédům. Byl by to krásný precedens pro Česko...

Víkendový výrok psychologa Slavomila Hubálka "Nedivte se, třetina lidí jsou pitomci" by si měl opakovat denně každý, kdo kroutí hlavou nad českou politikou, průzkumy veřejného mínění a mnoha dalšími jevy.
Není jasnějšího a stručnějšího vysvětlení......