PÁTEČNÍ GLOSY 13.11.2009

Miroslava Macka
Mirek Topolánek včera oznámil, že měl-li by být listopadový kongres ODS volební, on se ucházet o funkci předsedy ODS nebude.
Tomu říkám lídr jako řemen! Nejprve uteče ze sněmovny a teď tohle! Klasické vydírání....Připomínám při té příležitosti starou dobrou moudrost: S vyděrači se nejedná, vyděrači se likvidují.
Obávám se ovšem, že přes sílící kritiku Topolánka řadovými členy (ne vysokými funkcionáři, vezoucími se s ním), se v ODS nenajde nikdo, kdo by tak učinil. Myslím, že nakonec stáhnou ocas mezi nohy a půjdou ke všem čertům....

Přítel O.V. mi zaslal následující text:
Štefana Füleho znám z doby, kdy působil v naší misi při OSN. Jedná se o perfektního profesionála. Hlavní problém nevidím ve členství Fuleho v KSČ a v jeho studiích na kágébackém institutu v Moskvě. Problém je v tom, že za dvacet let nedokázala naše společnost vyprodukovat desítky takovýchto profesionálů, které by netížila tato nepřijatelná minulost.
Mám pro to jedno vysvětlení. Kde jinde by měli vyrůstat profesionálně zdatní politici (protože komisař EK je politická funkce, ať se nám to líbí nebo ne), než uvnitř politických stran? Není to náhodou tím, že jakmile se někdo obdařený talentem, pílí a vytrvalostí v těchto seskupeních objeví, je na něj pořádána štvanice, že nakonec tyto spolky opouští.
Proč tomu tak je, je nasnadě. V celé hierarchii každé politické strany se najde na každé úrovni bezpočet zmetků a nixmochrů, kteří jsou přeci daleko lepší, než dotyčný "soudruh" - chodí na schůze, jsou slepě loajální a modlí se k portrétu předsedy. Jenže tato"kvalifikace" je pro naprostou většinou lidských činností směšně nedostatečná. Přesto tyto týpky potkáváme všude. V parlamentu, v zastupitelstvech a na ministerstvech. Čemu se pak divíme?

Čtenář glos T.K. mi zaslal stručný vtip:
Co děláš o víkendu?
Práva.