ČTVRTEČNÍ GLOSY 5.11.2009

Miroslava Macka
Dva titulky na první straně dnešních Lidovek mluví za vše: "Státu došly peníze. Potřebuje další půjčky" a "Sluneční dotace". Státu totiž došly na liostopadové a prosincové výdaje peníze a požaduje dalších 14 miliard na své výdaje. Na druhé straně se zcela nesmyslně dotuje "alternativní" elektřina ze slunečních panelů a tak na kvalitní půdě rostou panely "pěstitelů dotací" jako na běžícím pásu.
Jak dlouho si takové hospodaření necháme líbit?

Chomutovská primátorka Řápková (ODS), jedna z rychlokvašek plzeňské právnické fakulty, je opravdu protřelou političkou. Dokázala to i tím, že po tom, co si před pár dny nemohla vzpomenout na své tehdejší učitele, vyšla s překvapivým prohlášením: měla individuální studijní plán a zápočty jí uděloval a zkoušku dělala u docenta Pipka. Ten sice nevedl řádný ze seminářů a neměl tedy co udělovat zápočty a zkoušet, také vedení katedry o tom nic neví, ovšem docent Pipek je z jednoho ohledu dokonalý examinátor: před rokem totiž zemřel....
A opět: Jak dlouho si takové žvásty necháme líbit?

Nechápu, že se novináři tak vrhli na Paroubka kvůli jeho "uřeknutí se" o možné spolupráci s komunisty i na vládní úrovni a chápu, že se soudruh Dimun z Lidového domu do novinářů zostra obul. Vždyť uřeknout se přece může každý, nejen vůl české politiky Paroubek!
Pardon: sůl české politiky...

Čtenářka glos K. P. mi poslala postřeh se zasedání jednoho oblastního sdružení ODS:
Nejsmutnější dojem ve mně zanechalo to, že mí kolegové - kteří jinak mají plná ústa kritiky předsedy Topolánka - byli najednou, jemu tváří v tvář, schopni jen tupě zírat na flašku Mattoni, kterou měli před sebou na stole a někteří z nich dokonce i místy přikyvovali....
Jak říká jedna z postav v mé oblíbené divadelní hře: "Možná už mám takový zvyk přikyvovat. Já prosím přikyvuji, ale vnitřně při tom často nesouhlasím..."
Moje poznámka: Jo, jo, děvčata a kluci, lídr se nevolí, lídr buďto je a nebo není, není...