PÁTEČNÍ GLOSY 30.10.2009

Miroslava Macka
Dnešní Lidovky sice ještě mají titulek "Proti Klausovi se postavili Maďaři", ale realita je zcela jiná: EU rychlostí blesku přijala Klausův pořadavek.
Jak už jsem napsal, zvláště Německo bylo ochotno za přijetí Lisabonské smlouvy, pro něj tak výhodné, obětovat vlastní babičku a tak nějaký maďarský trpaslík mohl nanejvýš trochu zaňafat...
Samozřejmě, že nejdůležitější částí české výjimky je vedle ochrany výsledků druhé světové války (jak lze v případě Česka přesněji vyjádřit "Benešovy dekrety" ) také ochrana před velmi socialistickými částmi evropské Listiny práv a svobod.
Pokud si to ovšem, nezkazíme osmačtyřicátnicky, tedy dobrovolně, sami.

Při této příležitosti jsem si uvědomil absurditu včerejšího Špidlova tvrzení, že vzhledem k potenciálu Číny a Indie, nebude-li Evropa sjednocená, "jací budeme"?
Neboť právě sociální rozežranost a příšerná míra přerozdělování nám nedávají v ekonomickém souboji s Čínou a Indií pražádnou šanci. Sjednocená Evropa tak bude čím dál tím více připomínat Římskou říši nepříliš dlouho před vpádem "barbarů"...
"Evropská unie se topí v dluzích" je pak další dnešní titulek Lidovek, podtrhující výše řečené.

Čtenář glos V. G. mi napsal:
Myslím, že zrušení ústavního soudu po ratifikaci LS je logický nápad, ale je třeba dotáhnou ho do konce. Nač budeme mít dvoukomorový parlament, když 95% zákonů bude přicházet z Bruselu a parlament je musí implementovat, čili parlament zrušit i s vládou a nahradit místodržitelstvím. Jednak na místodržitelství stačí 28 lidí (jeden místodržící a 27 komisařů) - místo všech poslanců, senátorů, jejich asistentů, administrativního zázemí; místo ministrů a úředníků; ušetří se desítky tisíc lidí, jednak to má v téhle zemi větší tradici - třistaletou.
A zároveň zrušit volby ze stejného důvodu - jestliže přichází 95% zákonů odjinud...