PONDĚLNÍ GLOSY 5.10.2009

Miroslava Macka
Stále více a více si připadám jako v blázinci, ale tam alespoň vedení bývá normální... vždyť jen považte: nejprve se ukecne první místopředseda ODS Vodrážka o tom, že se v ODS probírala také možnost zažalovat stát o náhradu škody za zmařené volby (peněz se teď ODS určitě nepříliš dostává), předseda Topolánek se naštve a nechce komentovat slova "nějakého blba z Horní Dolní", nato pronese místopředseda Nečas větu : to nemohl myslet Vodrážku, neboť to není blb a je z Prahy 13, načež občanské sdružení Stodůlky - Háje vydá prohlášení, že něco takového nemá Topolánek říkat, neboť na Praze 13 pak mohou poklesnout ceny nemovitostí!!! A na závěr této tragické frašky prohlásí Vodrážka, že veškeré úvahy probíhaly jen v jeho hlavě a v ODS o tom nikdo, ale opravdu nikdo, neměl ani tušení.
Do toho si přečtete zprávu, že veleúspěšnou manažerku Kateřinu Neumannovou (dluhy po ní ještě stále nesplaceny) platíme ze svých daní dál: na ministerstvu obrany dělá referentku pro koncepci armádního sportu a státní reprezentace. Holt se musí v rozpočtu šetřit, že?
A do třetice všeho zlého: skutečně existovala dohoda mezi ODS a ČSSD, týkající se vnitra, přičemž jejím nejhanebnějším bodem je ten, že veškerá "sporná rozhodnutí" ministerstva bude řešit kvartet Pecina - Langer - Topolánek - Paroubek. Tak tomu říkám přímo bolševická kolektivní nezodpovědnost! Co, proboha, na takovou loutkařinu říká premiér Fischer? A nebo o této dohodě doposud ani nevěděl?

Krásně nekorektní poznámku k lisabonské smlouvě mi zaslala čtenářka glos I. Ř.: Ten Hitler byl ale čučkař, když chtěl budovat Třetí říši násilím, do té Čtvrté se vnucujeme dobrovolně....