ÚTERNÍ GLOSY 29.09.2009

Miroslava Macka
Vzhledem k provázanosti české ekonomiky s ekonomikou německou se dá konstatovat, že ty důležitější volby pro nás dopadly hodně dobře: sociální demokracie utrpěla drtivou porážku a zvítězila pravicová koalice, u níž je podstatně větší naděje, že vyvede zemi z krize. Teď ještě, aby stejně či obdobně dopadly ty volby pro naši ekonomiku sice méně důležité, ale pro náš každodenní život podstatné, ty naše...
Snažme se, každý z nás, přesvědčit ve zbývajícím čase co nevíce našich příbuzných, kamarádů, známých, spolupracovníků i ostatních, že bychom měli také naše socialisty drtivě porazit a pustit k veslu koalici ODS + TOP 09.

V češtině se objevilo nové, velice výstižné slovo: čunkovat. Použil jej Miroslav Kalousek v komentáři na promptní vymetení poslance Šustra, nachytaného novináři při ochotě za milion korun potopit novelu zákona o loteriích, z kandidátky. "Nečunkovali jsme..."
Už dlouho jsem si intelektuálně tak nepochutnal a tak se nepobavil, jako při četbě přednášky Jana Zrzavého, profesora Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity, "Darwinismus jako věda a ideologie".
Vyšla ve sborníku č. 78/2009 Centra pro ekonomiku a politiku (CEP)a vřele ji všem doporučuji!