ČTVRTEČNÍ GLOSY 17.09.2009

Miroslava Macka
Stačí jediný pohled na včerejší průzkum CVVM o preferencích politických stran (a nedělám si iluze, že výsledek Paroubek nevěděl mírně předem) a hned máte důkaz o platnosti bodu 0.) mé včerejší minianalýzy...Jeho kecy o "zájmech lidu" tím dostávají ještě protivnější nádech a je zapotřebí mu je neustále otloukat o hlavu.

A tak Miloš Zeman zavětřil příležitost, kterak se bez velké námahy dostat zpět do politiky a zvažuje založení nové strany....jako by těch jobovek nebylo v poslední době dost! Obávám se totiž, že většina občanů už zapomněla, že to byl právě Miloš Zeman, který zahájil masivní "žití na dluh"...

Humoru je v současné české politice jako šafránu a tak mne potěšil Mirek Topolánek větou "Kalousek byl vynikajícím ministrem financí proto, že měl za sebou velmi silného premiéra Topolánka."
Navíc jeho věta obsahuje hlavolam: kterak se "velmi silnému premiérovi" podařilo, aby jeho vláda padla?
Ale možná je odpověď skryta v jeho větě z dnešního rozhovoru v MFDnes: "Chci, aby veřejnost věděla, že mnoho věcí, které se o mně tvrdí, nejsou pravdivé."

Přítel O. V. mne upozornil na blog pana Štěpána Pírka a poslal mi z něj velmi aktuální "krizový"text:
Pan Johnson pěstuje jablka a přes kopec pěstuje pan Chang pomeranče. Každý rok sklidí a poté smění část úrody, aby oba měli dostatek jablek i pomerančů, nic jiného pánové k životu nepotřebují. Takto to funguje řadu let, až jednou napadne jabloně pana Johnsona škůdce a nic se mu neurodí. I tak přijde po sklizni pan Chang a nabídne své pomeranče, vždyť mu pan Johnson může splatit jablky v budoucnu, až bude úroda lepší. Bohužel, příští rok smete úrodu pana Johnsona bouře, která se naštěstí vyhne stromkům pana Changa. A tak pan Chang přijme i tentokrát od pana Johnsona dlužní úpis, protože není problém mu část úrody prodat. Nakonec co by s tolika pomeranči dělal, že? Jako naschvál pana Johnsona postihne neúroda ještě několikrát, ale pan Chang nikdy nemá problém dodat pomeranče na dluh, protože v budoucnu se panu Johnsonovi přeci nakonec urodí. Pan Johnson se zamyslí a přijde s geniálním nápadem. Proč by vůbec musel pěstovat jablka? Sad vykácí a na jeho místě vybuduje golfové hřiště. Celý rok hraje golf a na konci roku dostane od pana Changa polovinu jeho úrody pomerančů. Pan Chang je rád, že se své vysoké úrody tak výhodně zbaví, cena je dobrá a jeho úspory stále narůstají...