ÚTERNÍ GLOSY 15.09.2009

Miroslava Macka
Špatné rozhodnutí celkem zákonitě vede k řetězci dalších špatných rozhodnutí, kterými se snažíme to původní "vylepšit", namísto, abychom se vrátili na začátek a vynulovali to původně špatné. Škoda, že si to neuvědomují poslanci: když už část z nich shodila vládu v nepravý čas a domluvila se na vládě přechodné, měla ji nechat vládnout až do řádného termínu voleb a ne se tak hnát ke korytům, veškeré současné zmatky tak nemusely být.

Včera večer, mihnuv se podél rozhlasu, zaslechl jsem vzrušený hlas kteréhosi nervu (člena Národní ekonomické rady vlády), an hrozí poklesem české ekonomiky až o 5 procent! Jen považte, důchodci, kterým při odchodu do důchodu poklesnou příjmy klidně o čtyřicet až šedesát procet: o CELÝCH pět procent! Závěr je celkem jasný: neuvěřitelně moudrý stát řízený ještě moudřejšími politiky a úředníky, si není schopen poradit se situací, se kterou se my všichni setkáváme mnohokrát za život.

Možná by krachujícím ČSA alespoň trochu pomohlo, kdyby Stanislav Gross a jeho muž v ČSA Tvrdík přispěli do jejich účetnictví provizemi za přepřáhnutí z Boeingů na Airbusy a nákup jejich nepotřebného množství...

"Syn je idealista, ne zločinec", vysvětlovala matka jednoho ze squatterů. Všimněte si, že to je výmluva všech historických ničemů v posledních několika tisících letech.
Nemám nic proti vznešeným ideálům, jen kdydy všichni ti idealisté podle nich žili za své a na svém a uřvaně a často násilím je nevnucovali ostatním...