ČTVRTEČNÍ GLOSY 10.09.2009

Miroslava Macka
Po včerejší "jobovce" se šrotovným tu máme další: vláda na nočním zasedání schválila rozpočet se schodkem 230 miliard, návrh úspor však odložila...prý se k nim vrátí...

Kdysi se předsedovi lidovců říkalo "had na tři". Po včerejším hlasování o dalším rozhazování peněz z našich daní formou šrotovného by se dnešnímu předsedovi lidovců mělo spíše říkat "vůl na tři"...
Jenže Svobodova motivace je jasná: chce si za naše peníze koupit hlasy voličů, které se lidovcům tak nedostávají (podle posledního průzkumu agentury Median by je volilo jen 3.5% voličů). Takže nikoliv vůl, ale jen další typický "levičák, věřící v boha".

A volby nám možná ještě opepří údaje o kontech českých občanů v Lichtenštejnsku...pokud ovšem mezi nimi nebudou vysocí lidé z berňáku a data se tedy rozhodně nevynesou...

Ministr vnitra Pecina by měl odejít z postu ministra už jen pro svoji mizernou paměť, neslučující se s tak významným postavením. V rozhovoru pro Lidovky totiž doslova řekl: "To je pravda, že jsem mu volal. Skutečně. Udělal jsem to z prostého důvodu..."
Ve včerejším prohlášení ovšem tvrdí, že mu volal Topolánek, a ne on jemu...
A co na to Topolánek? Jako obvykle: "Nic k tomu nemám."
Hoši, hoši, není to něco nakažlivého?

Nesmírně a zcela souhlasím s větou ekonoma Pavla Kohouta z dnešních Lidovek: Když se jakýkoliv politik začne ohánět frázemi jako "mandatorní výdaje" či "politická neprůchodnost", měl by být vybučen, ať patří k jakékoliv straně.

S ústy otevřenými jsem si přečetl závěr článku Jakuba Kalenského ve včerejších Lidovkách, který zněl: ODS tehdy držela čtyři roky u kormidla menšinovou vládu Miloše Zemana, a to i přesto, že měla možnost sestavit většinovou koalici s křesťanskými demokraty a Unií svobody.
Což je pitomost a překrucování skutečnosti. Možnost sestavit koalici máte pouze a jedině tehdy, jsou-li ji ochotni s vámi sestavit potenciální koaliční partneři. Což, jak si možná Jakub Kalenský ještě pamatuje, Unie svobody ústy Jana Rumla jednoznačně a kategoricky odmítla.