STŘEDEČNÍ GLOSY 2.09.2009

Miroslava Macka
Nedá se říct, že by politikové nebyli před možnou neústavností způsobu, kterým zkrátili funkční období sněmovny, některými právníky varováni. Teď je z toho "tragedie".
Což si ovšem nemyslím: jednak není vůbec jisté, že současná vláda je horší než ta, kterou vyfasujeme po volbách. A jednak je jen a jedině na politicích, aby se co nejrychleji domluvili a přijali takovou změnu ústavy, která umožní předčasně rozpustit sněmovnu zřetelně ústavní cestou. Jistě se to bude hodit i v budoucnu...

Ústavní soud má ovšem také více než dost másla na hlavě: namísto, aby promptně rozhodl o ústavnosti či neústavnosti rozpuštění sněmovny (a právě a jedině za takové rozhodování jsou z našich daní jeho soudci placeni), rozhodl o odložení voleb a teď bude, řečeno ústy ústavní soudkyně Wagnerové, případ měsíce zkoumat...
Proč měsíce, není mi jasné....prý je to hrozně moc práce!

A řeči politiků o ignorování rozhodnutí Ústavního soudu... tak nad tím už opravdu lze jen nevěřícně zakroutit hlavou!

A do toho všeho přichází zpráva, že za prvních sedm měsíců poklesl výběr daní od podniků o 35 %, tedy o padesát miliard a zřejmě ještě bude klesat. Když ovšem ani tato zpráva nezatřese politiky a nedonutí je rychle se dohodnout na drakonických rozpočtových úsporách a nezbytném zvýšení daní, pak už je opravdu nejvyšší čas na defenestraci....

Čtenář glos P. B. mi napsal:
Fischerova vláda by měla jít příkladem a předložit parlamentu zrušení Džamilova ministerstva žvástů a dalších podobně "potřebných" ministerstev a přisátých agentur.
A něco veselí na závěr! Čtenář glos P. B. takto okomentoval včerejší Moravcův televizní večer:

Tak úžasné panoptikum nám ČT ještě pro celý večer nenabídla.....

Rozčílený Topolánek, který nemůže překousnout urážku své starostenské boty od ÚS. A jak ví, jak je přesvědčen, že "bojuje" za zájmy lidu!

Nad čím se čílí? Vždyť i při své inteligenci ví, že volby nevyhraje! Ale ovšem, vždyť přece volby vyhraje Paroubek, a on s ním přece uzavře velkou koalici...

Na rozdíl od následujícího volební kampaň ještě málem nezačala, a také proč, kdo by ji zaplatil? Podnikatelé? Ti mu už dávno nevěří..

Poťouchlý Paroubek, jistý si svým vítězstvím, a tahající z rukávu Filipa, pokud by se snad pan president odvážil nepověřit jej.... Pak má Topolánka jistého, že?

A také: PR agentury dostaly 200 milionů, respektive smlouvy na ně... A bez vítězství nejsou zlaťáčky, kdo že to zaplatí?? Volby musí být, a basta.

Filip, nezakrytě se tetelící jistotou, že drží (pod krkem) Paroubka. A kdy budou volby, je přece lhostejné, on měl, má, a bude mít svých x procent.

Trochu slizký Svoboda, v čele strany, stojící na elektorátu jihomoravských pravidelných posluchaček nedělních mší.... Ať jsou volby, až Pán Bůh dá...

A lišák Liška, věřící, že by do příštího června globální oteplování mohlo postoupit tak, že dojde z mrtvýchvstání jeho zelených mužíčků z 0,4 procent na..

Knížete pána pan Moravec raději vůbec nepozval. Nechť. Ten má své jisté už 300 let a klidně počká..

Skvělé, opravdu skvělé, už dávno jsem se tak nebavil.