ÚTERNÍ GLOSY 1.09.2009

Miroslava Macka
Mirek Topolánek, Petr Gandalovič i další politikové ODS se pustili do TOP 09, že parazituje na programu ODS a přetahuje jí tímto způsobem voliče. Samozřejmě, že část potenciálních voličů TOP 09 se rekrutuje z bývalých voličů ODS. Znám jich ve svém okolí nemálo. Důvod jejich odklonu od ODS však v žádném případě neleží v podobnostech nějakých programů, ale v jednom jediném: v osobě Mirka Topolánka a ve způsobu jeho politiky.

A dále si myslím, ba jsem o tom zcela přesvědčen, že ODS by se namísto planého poštěkávání po potenciálních spojencích (byť by se jejich potenciální elektoráty částečně překrývaly) měla soustředit na souboj s ČSSD o nerozhodnuté voliče a vůbec dělat vše pro to, aby mohla po volbách sestavit vládu s KDU - ČSL a TOP 09.
Jinak totiž opravdu lehce upadne v podezření, že touží po velké koalici a jde jí tzedy jen a jen o koryta a nikoliv naplňování programu...

Tleskám premiéru Fischerovi za rozhodnutí, poslat do poslanecké sněmovny návrhy zákonů, které by snížily mandatorní výdaje a tedy i schodek rozpočtu, a to přesto, že pro ně nenašel u Jiřího Paroubka a Mirka Topolánka politickou podporu. A tleskám též jeho doprovodným slovům: "Nechť pak veřejnost od politiků slyší, že návrh odmítli na svou zodpovědnost a se svými důvody, které jsou plně na nich."

Pěkně to napsal do dnešních Lidovek Petr Zavadil:
Proč ale nemůže většina zářivkářů tolerovat menšinu žárovkářů? To je přece, jako bychom s příchodem CD zakázali vinylové desky a gramofony. S vynálezem ledničky zakázali výrobu ledu. S rozšířením televize zakázali rozhlas. Kvůli internetu postavili mimo zákon noviny a časopisy. Anebo zářivky nejsou úspornějščí a ekologičtější?

A pěkně shrnul mé pocity z amerického prezidenta Baracka Obamy pan dr. Krauthammer z Fox News. Mimo jiné řekl: Jedná způsobem, který vám dává pocit, že je na vaší straně, že souhlasí s vašini názory, zatímco činí pravý opak. Důkladně si tedy všímejte ne toho, co říká, ale toho, co dělá.
Obklopil se levicovými intelektuály, z nichž ani jeden nikdy nepodnikal. Ale teď mají řídit automobilový, finanční a jiný průmysl i bankovnictví. V čemž, pochopitelně, v dlouhodobém horizontu nemohou uspět.
Tváří se jako muž středu, ale vládne tvrdou levicovou rukou. A opět, sledujte, co činí, nikoliv to, co říká.


Čtenář glos T. K. mi napsal:
V neděli jsem se vracel z hor a sledoval jsem bilboardy ČSSD. Na jednom mě zaujal nápis "Nedopustíme návrat komunismu". Co to je za blbost, my jsme tu přece komunismus nikdy neměli, byl tu jen socialismus v režii komunistů. To je myslím velký rozdíl, takže čtu-li mezi řádky, ČSSSD nám říká, komunismus NE, ale o komunistech ani slovo. Jinak by přece nápis zněl "Nedopustíme návrat komunistů".