14. Adámkovy folklorní slavnosti

XIV. Adámkovy folklorní slavnosti
28. - 30. srpna 2009 Hlinsko
Druhý den 14. Adámkových folklorních slavností
Druhý den 14. Adámkových folklorních slavností byl věnován dětským souborům. Dnešní program byl memoriálem Věry Svobodové. Vystoupily soubory Kamínek ze Žďáru n.S., Škubánek ze Svetlé n.S., Radost z Pardubic, Okřešánek z Okříšek a domácí soubor Vysočánek z Hlinska.
Všechny soubory předvedly svá vystoupení na vysoké úrovni. Více než pětset diváků je za to odměnilo zaslouženým potleskem.
Do hlineckého Betléma přijel účastníky slavností podpořit i poslanec Parlamentu ČR za Pardubický kraj Dr.Václav Snopek.
2009
2009
Třetí den 14. Adámkových folklorních slavností
Třetí a zároveň hlavní festivalový den 30.8.2009 byl určen dospělým folklorním souborům. Na hlineckém Betlémě se představily soubory Baldrián z Pardubic, moravský soubor Lipovjan, slovenský soubor Váh z partnerského města Púchov, soubor Verbicaro ze slunné jižní Itálie a pochopitelně domácí soubor Vysočan Hlinsko. Všechna vystoupení stejně jako celé nedělní odpoledne zanechali v návštěvnících hodnotné kulturní zážitky.
Součástí festivalu byl i jarmark s 16 stánky, který dokresloval spolu s nádherným počasím příjemnou atmesféru celých 14. Adámkových folklorních slavností.
Podpořit tento festival přišla hlinecká paní starostka Magda Křivanová, která v rámci vystoupení italského souboru tančila jejich typický tanec.Vedle předsedy FOS Zdenka Pšenici přivítal festival dalšího vzácného hosta a tím byl hejtman Pardubického kraje Radko Martínek.
Hlinecký Betlém, kde se AFS tradičně konají, navštívilo v neděli odpoledne více než 800 návštěvníků.Po organizační stránce proběhl celý festival bez jakýchkoliv zádrhelů a už se těšíme na jubilejní 15.ročník v roce 2010.
2009
2009

Milan Slavík
řditel 14. AFS
dospel@hlinecko.cz