PÁTEČNÍ GLOSY 28.08.2009

Miroslava Macka
Vzhledem k tomu, že jde o téměř čtvrt bilionu korun státního dluhu, který dříve či později budeme muset zaplatit, jsou reakce politiků na včerejší téměř utajenou schůzku premiéra Fischera, ministra financí Janoty a předsedů politických stran Topolánka a Paroubka, velice tiché, až nulové...
Myslím, že musíme my, voliči, řádně zakřičet u voleb.

"Až dva tisícekorun jako příspěvek na péči dostanou rodiče, kterým se nepodařilo umístit dítě ve veřejné školce. Částku musejí použít na zaplacení jiné péče o dítě, například soukromé školky," tak zní jedna z předvolebních ptákovin socialistů...pardon, ODS!!!

Manželka předsedy ČSSD Paroubka musela vyhledat lékařskou péči, a to vzhledem ke stresu, vyvolaném volební kampaní, přičemž poslední kapkou byl článek v týdeníku Reflex, který si o sobě přečetla.
Paní Paroubková, dám Vám jednoduchou, ale velice účinnou radu: věnujte se svému těhotenství, netahejte je do volební kampaně a hlavně, nečtěte v novinách a časopisech vše, co o Vás nebo Vašem manželovi píší...

Jak nám sdělil tiskový mluvčí Zastoupení Evropské komise v ČR, o konci klasických žárovek se rozhodovalo demokraticky a transparentně: nejprve vedoucí představitelé členských států (včetně Mirka Topolánka) na zasedání Evropské rady v březnu 2007 vyzvali Evropskou komisi k "urychlenému předložení návrhů, aby bylo možno přijmout požadavky na zvýšenou energetickou účinnost kancelářského a pouličního osvětlení do roku 2008 a žárovek a jiných forem osvětlení do roku 2009".
Ministři pro energetiku (včetně zástupce českého ministerstva průmyslu a obchodu) výslovně vyzvali Evropskou komisi, aby "předložila v roce 2008 návrh nařízení, kterým bude zahájen proces postupného stahování klasických žárovek".
O konkrétní podobě legislativy pak jednali zástupci všech členských států v tzv. Regulačním výboru pro ekodesign, v němž bylo Česko zastoupeno členem Státní energetické inspekce.
A konečné slovo měli k návrhu zástupci jednotlivých států v Radě EU a poslanci Evropského parlamentu, přičemž ani jedna z těchto institucí neměla k návrhu připomínky.
Takže vsjo jásno: za tu neskutečnou ptákovinu mohou z české strany Mirek Topolánek, nejmenovný zástupce českého ministerstva průmyslu, nejmenovaný člen Státní energetické inspekce a čeští zástupci v Radě EU a poslanci europarlamentu.
Děkuji Vám, soudruzi!