ČTVRTEČNÍ GLOSY 27.08.2009

Miroslava Macka
Obvodní soud pro Prahu 1 před časem ve sporu mezi pražským magistrátem a skupinou předražených taxikářů rozhodl, že vypovězení nájemní smlouvy na parkovací prostor je platné. Magistrát tedy zrušil jejich parkoviště na Staroměstském náměstí. Taxikáři se ovšem obrátili na stejný soud a...vyhráli! Navíc má magistrát zaplatit pokutu 100.000.- korun. A v soudním rozhodnutí není ani slova o to, proč magistrát spor prohrál a proč má platit pokutu!
Tak tomu říkám země neomezených možností!

Samozřejmě, že zpráva o nejčerstvějších norských datech, podle nichž je letos arktická ledová pokrývka o 1,2 milionu kilometrů čtverečních větší než vloni, kdy byla zase o půl milionu kilometrů větší než předloni, se na titulní stránky nedostala a ani fotografie politiků na přídích lodí u tajících ledovců letos neuvidíme.
Ovšem boj s globálním oteplováním, ve kterém jde o "měkké" miliardy a biliony z veřejných peněz (tedy z našich kapes) bude neztenčenou měrou pokračovat. Vsaďte se!

Včera jsem jen tak napůl ucha zachytil zprávu v radiu, že polští zákonodárci snad chystají zpřísnění trestů za jízdu a s alkoholem v krvi, při druhém chycení odebrání řidičského průkazu na doživotí...Jaký to ohromný prostor pro korupci!
A hned jsem si připomněl, kterak jsem se před pár dny vrátil z Rakouska, kde je povoleno 0,5 promile alkoholu v krvi, a když jsem se o tom ujišťoval při jedné večeři, pochopitelně s místním vínem, hostinský se na mne nechápavě podíval a pravil: Tady, ve Wachau, že by někdy policie měřila alkohol? Tady, mezi vinaři?
Vsadím se, že ve Wachau je stejně, ale spíše méně nehod, než ve zbytku Rakouska a rozhodně méně, než u nás: krásný to důkaz toho, že jen v té hladině alkoholu v krvi problém zdaleka není...

Čtenář glos A. N. mi zaslal zprávu, která, i kdyby nebyla pravdivá, přesto potěší:
Podle neověřených zdrojů se už ve vietnamských obchodech objevily 100 Wattové žárovky s nápisem 80 W + 20% gratis...

A taky jsem četl po dlouhatánské době vtip, který jsem neznal: "Miláčku," volá ráno manželka od sporáku na manžela, "chci se pomilovat, ale ihned, prosím tě!" Manžel tak učiní a ptá se: "Co tak najednou?"
"Ale, vařím ke snídani vajíčka na měkko a protože se pokazil budík, potřebovala jsem přesně odměřit tři minuty...