STŘEDEČNÍ GLOSY 26.08.2009

Miroslava Macka
A tak z rozhodnutí moudrých úředníků v Bruselu končí od příštího týdne v EU éra žárovek silnějších 80 watů: obchodníci je nebudou smět objednávat a zbytky v obchodech promptně skoupí do zásoby hlavou vrtící občané.
Do očí bije ta šílená nedemokratičnost tohoto nařízení, které jsme neměli možnost nijak ovlivnit a proti kterému nemáme možnost nijak a nikam se odvolat.
Naštěstí, jak píše v dnešních Lidovkách Daniel Kaiser, "nejsme úplně bezbranní: tento týden se můžeme předzásobit a nakoupit si klasické žárovky na několik roků dopředu a modlit se, že třeba pod dojmem vývoje teplot na zeměkouli (zhruba deset let už nerostou a v posledních letech si dokonce občas troufnou i klesat) móda boje proti emisím skleníkových plynů přejde a my si zase začneme svobodně svítit."

Je zajímavé, jak ti různí napoleoni mají stejnou pompéznost a podobné megalomanské plány: zřejmě je to v genech. Francouzský prezident Sarkozy chce už letos na podzim přijmout zákon, který by urychlil jeho plány a následné pařížské projekty, včetně propojení Paříže s Le Havrem...
Vždyť být megalomanem za cizí peníze je tak lákavé a snadné, dodávám....