ÚTERNÍ GLOSY 28.07.2009

Miroslava Macka
Tupost a krátkozrakost některých lidí zdá se být bez hranic. Odborářští bossové žádají, aby se v Česku zavedl zkrácený pracovní týden a stát dotoval zaměstnavatelům výdaje na mzdy, takže by se pak nemuselo v době, kdy klesají zakázky, propouštět.
Dovoluji si opětovně upozornit odboráře, že stát žádné vlastní peníze nikdy neměl, nemá a mít nebude, jen ty, které vytáhne na daních z našich kapes. A co hůř, peníze, které by měl dávat zaměstnancům, by v dnešní době musel dávat z peněz "na dluh".
Přitom právě žití na dluh je hlavní příčinou dnešní krize a poklesu zakázek, zvýšené nezaměstnanosti a dalších doprovodných jevů této splasklé bubliny.
Připadá mi to, jako kdyby lékař chtěl léčit otravu rulíkem zlomocným dalším masivním pojídáním jedovatých bobulí....

Tupost ovšem není jen vlastností některých našich odborářů. Víte, kupříkladu, jak odůvodňuje mluvčí severomoravské policie Stanislav Sobol slova policejního prezidenta Martinů, která padla před devadesáti dny, že pachatelé žhářství ve Vítkově a popálení holčičky, budou dopadeni do měsíce?
Pan prezident byl zrovna na služební cestě v Ostravě a řekl to tam na besedě a byl možná pod vlivem podstatné informace, že známe typ auta, které v inkriminované době projíždělo kolem a počet lidí v něm. Vypadalo to tedy jasně, bohužel se ukázalo, že ti lidé jen náhodně projížděli okolo...
No, uznejte, policejní prezident, který nevezme v potaz, že po ulicích a silnicích nejezdí jen pachatelé trestných činů...

"Všechny státy vyjádřily velmi silnou solidaritu s Českou repoublikou", prohlásil šéf švédské diplomacie Carl Bildt po zasedání ministrů zahraničí států EU, na němž se projednávalo též zavedení kanadských víz pro české občany.
I já vyjadřuji silnou solidaritu s těmi, kteří nadále musí jezdit pro kanadská víza do Vídně...
Vždyť jak říkával Henry Ford: Vzpomeň si na chudé, nic to nestojí.