PÁTEČNÍ GLOSY 10.07.2009

Miroslava Macka
Nemyslím si, že je rozumné zlikvidovat tankovou jednotku české armády. Rozumné by bylo, pod dojmem kvality armádních investic a vůbec hospodaření v posledním dvacetiletí, zlikvidovat celou českou armádu a namísto toho dobudovat profesionální integrovaný záchranný systém. Nebo snad existuje někdo, kdo by se v takovém případě cítil méně bezpečný?

Informace, že Jiří Paroubek slíbil ruskému vládci Putinovi při jejich nedávném setkání v Moskvě, že učiní z amnerického radaru na českém území volební téma, příliš zajímavá není. Osobně se totiž domnívám, že Paroubek prostě udělá vše pro to, aby shrábnul ve volbách co nejvíce hlasů komunistů a nahradil tak úbytek hlasů ze středních vrstev.
Mnohem zajímavější by byla informace, kdo mu tu schůzku s Putinem domluvil. Nevěřím totiž tomu, že šlo o tradiční diplomatickou cestu či tradiční žádost z Lidového domu, ale práci českých kágébáků z okolí Paroubka.

A tak tu máme znovu "Poručíme větru dešti", tentokrát v podání nikoliv mocných bolševiků, ale mocných vládců ze skupiny G8. Teplota nesmí vzrůst o více než dva stupně, dupli si. Jsem přesvědčen, že v tomtro případě dopadnou zcela stejně, jako ti bolševici...

Mluví se o tom, že by měl být Vlastimil Tlustý jmenován velvyslancem v Moskvě. Nepochybuji o tom, že je Vlastík protřelým parlamentním politikem. Ale velvyslanec? Člověka, který mne reprezentuje v cizině, si představuji zcela, ale úplně jinak.

V magazínu MF dnes byly publikovány odpovědi devíti až jedenáctiletých dětí Základní školy v Týništi nad Orlicí, mj. na otázku "Kdo je podle vás bohatý?"
Několik odpovědí:
Zdeněk: Už neví, co s prachama. Chudí jsou pod mostem, nemají na jídlo a tihle se vyvalují v křeslech.
Honza: A utrácejí za blbosti.
Katka: Bohatí dostávají peníze za nic. Sedí v kanceláři, občas něco kliknou na počítači a tím to hasne.
Zdeněk: Poslal bych je pod most, aby to ozkoušeli.
Vliv nerozumných rodičů je v těch odpovědích znát, ovšem ten by měli korigovat kvalitní pedagogové! Zdá se, že se jich v Týništi nedostává...

Čtenář glos J. K. mi napsal:
Tak nám zvolili nového šéfa antimonopolního úřadu. Bude to jistě chytrák, plete si totiž pojmy restrikce a represe. Zkrátka socan.