STŘEDEČNÍ GLOSY 8.07.2009

Miroslava Macka
Milosrdenství Petra Svinky, který na žádost stejně milosrdného ministra Michaela Kocába poskytl ubytování squatterům, nabylo pravé podoby: jde o metodu, jak vyštvat zbývající nájemníky, kteří dosud v domě bydlí a řádně platí nájem, z domu....

První známější osoba odchází z ODS: bývalý hejtman Libereckého kraje Petr Skokan. Důvod je ryze politický: kritizuje Topolánkovu politiku a tak nemá v ODS přílišnou šanci dostat se v jakýchkoliv volbách na volitelné místo. Podal si tedy přihlášku do "Věcí veřejných" Radka Johna. Ke svému odchodu z ODS docela vtipně podotknul: Nejde o zhrzenost, jde o programové věci. Pan předseda Topolánek ovšem dělá jen to, co mu ODS umožňuje. Na posledním kongresu pak řekl: Komu se to nelíbí,ať jde."

A tak nám bylo kol 6. července vyslechnout spoustu ušlec htilých slov o Husovi, životu v pravdě a odkazu husitství.
Nabízím tedy na vyvážení jeden pohled nevážný z pera Karla Havlíčka Borovského:

Proč byly husitské rvačky?
Rozhodnout se jimi mělo
má-li se jíst boží tělo
s omáčkou neb bez omáčky.


Čtenář glos Š. N. mi napsal:
Poslední dva týdny slýcháme v televizi denně o povodních a sbírkách na pomoc postiženým, které jsou denně propagovány v hlavní zpravodajské relaci.
V žádném případě nechci zlehčovat následky povodní. Naopak, škody a lidské tragedie, které povodně způsobily, jsou obrovské. Odhady mluví o 7 mld. Kč.
Zde bych si dovolil malé srovnání. Schodek státního rozpočtu končí deficity o řád vyššími. Z velké části se jedná o prostředky užité stejně, jako by je odnesla velká voda.
Neustále je třeba připomínat, že výsledek vládnutí ČSSD by se rovnal dvaceti povodním ročně!