ÚTERNÍ GLOSY 7.07.2009

Miroslava Macka
A tak prý vláda uvolní "rychlé peníze" na obnovu vybavení a staveb zničených současnými povodněmi. Samozřejmě, že půjde o naše peníze a ne peníze vlády. Osobně nemám nic proti tomu přispět vytopeným, jen se mi velmi nechce přispívat na obnovu domů a jejich vybavení na stejných místech či na stavbu velmi nákladných protipovodňových opatření. Což takhle konečně trocha pokory a začít konečně stavět na místech méně vzpupných k přírodě?

Obávám se též, že současné povodně budou jednoduchým odůvodněním ještě většího až bezuzdného ataku na státní rozpočet a deficit tedy ještě více vystoupá.

Také se dohodl americký prezident Obama s ruským prezidentem Medvěděvem, že vzhledem k prudkému výzkumu a vývoji (vzpomeňte si jen na svoje mobily či jinou elektroniku), klidně postačí na dokonalou zkázu (a tedy odstrašení) jednoho druhým méně raket a hlavic. A jak pěkně to v očích zbytku světa vypadá!

Čtenář Jiří Zucker se v dnešních Lidovkách v rubrice "Dopisy čtenářů" oprávněně podivuje nedůslednosti členů sociální demokracie, kterým vadí kandidatura Davida Ratha a Olgy Zubové do poslanecké sněmovny, kandidatura "obdobného výtečníka" Jiřího Paroubka jim však pranic nevadí....