ÚTERNÍ GLOSY 30.06.2009

Miroslava Macka
A tak nám zemědělci blokovali dálnice a silnice. Kupodivu nikoliv proto, aby protestovali proti neskutečně stupidní zemědělské politice EU, ale za stanovení vyšší výkupní ceny mléka. Příšerné: dvacet let po pádu komunismu se stále ještě "stanovují" ceny, namísto aby je vytvářelo volné konkurenční tržní prostředí....

Kolem lyžařského šampionátu v Liberci, Kateřiny Neumannové a jejích kamarádů a účetnictví šampionátu to začíná zapáchat snad více, než se dalo při utrácená dvou miliard z našich daní čekat.
Ukázkovou záležitostí je "dělení" faktur tak, aby je mohla schvalovat samojediná Neumannová bez kontroly libereckého magistrátu či propojení libereckého mistrovství se soukromou akcí Pražská lyže, kterou pořádala firma - světe div se! - Josefa Jindry, přítele Kateřiny Neumannové.
Obávám se však, že se vše zamete pod koberec, neboť ve hře bylo zapojeno příliš mnoho politiků, a to i finančně. Opět jeden příklad za všechny: Tomáš Hasil, vládní zmocněnec pro mistrovství světa, je zároveň spolumajitelem firmy Kalendář Liberecka, která dostala peníze za informační servis. Dalším majitelem této firmy je Pavel Michal, jehož manželka je asistentkou předsedy senátu Přemysla Sobotky....
A víte, jak odpověděl Tomáš Hasil Lidovkám na otázku, kolik dostala jeho firma od Neumannové peněz? "Nevím, jsem spolumajitel, ne jednatel." Ach, jo!

Doputovaly ke mně dva zajímavé texty, kolující na internetu:
Milí důchodci České republiky,
V roce 1968 mi bylo 8 let. To jste mi zkazili život poprvé na dlouhých 21 let. Ptáte se jak? Byli jste tehdy v produktivním věku, měli jste sílu se vzepřít jako národ. Co jste udělali? Hleděli jste mlčky do záhonků svých zahrádek, báli se říkat pravdu v práci, doma. Přijali jste permanentní přetvářku jako nástroj na přežití. Nebyli jste dost silní a schopní, jako Ti, co odešli. Jako ti, kterým dnes s despektem říkáte emigranti, a které neberete.
V roce 1989 mi bylo 29 let, už jsem byl v produktivním věku já. S nadšením jsem přijímal všechny změny, užíval jsem demokracii jako lék na předchozí deformaci. Postavil jsem se na vlastní nohy, tvrdě pracoval na svém, vychovával děti v pravdě, cestoval jsem, bavil se. Já jsem se vyléčil, vy ne.
Dnes je mi 49 let a už vím, že letos na podzim se mi chystáte zkazit život podruhé. Cítím to. Ukázali jste to v krajských volbách, kde jste mne prodali za třicet Julínkových stříbrných. Jestli to zopakujete na podzim, odejdu. Jsem silný a schopný, proto odejdu. Vás mi není líto, jste líní, hamižní, zkažení a zaslepení. Jste schopní pro svoje pohodlí a závist schopnějším zničit tisíce dalších životů. Navíc jste hloupí a krátkozrací, protože si nedovedete spočítat, že pokud bude ČSSD vládnout jako vládla, nebude za 4 roky ani na vaše důchody... Stát zbankrotuje jako Maďarsko. Mladí a šikovní lidé utečou, zůstanou jen neschopní, nemocní, nezaměstnaní a líní. I cikáni utečou, nebude z čeho jim platit.
Je mi líto mých dětí, které nejsou připraveny na lež, přetvářku a nenávist. Ale jsou už plnoleté a rozhodnou se samy. Ale mám pro Vás jeden vzkaz: nejhorší společenský řád v dějinách lidstva je komunismus. To, co se na podzim chystá, je jen malý kousek od něj. To mějte stále na paměti."

Rathova volební kampaň: Vydírání voliče
Až dosud tomu bylo tak, že politické strany (především levicové) před volbami své voliče upláceli. Volte nás a my zrušíme poplatky. Středočeský hejtman, poslanec a stínový ministr zdravotnictví však přišel - zřejmě pod vlivem krize - se zcela novým způsobem vedení kampaně. Hrozí voličům, že zruší to, co sám sliboval a sám zavedl, pokud nebudou volit tak, jak se jemu líbí. Pokud nás nezvolíte, přestaneme proplácet poplatky. Co ve skutečnosti David Rath říká?
Krajský rozpočet jsem totálně vyždímal, nemáme na školy ani na opravu silnic, tak se na něco musím vymluvit...
Pokud nebudete volit ČSSD, budu konečně dodržovat zákon.
Když mě nezvolíte, zdravotnictví ušetří a bude vynakládat peníze o něco málo smysluplněji.
Před šesti lety jsem tvrdě prosazoval, aby se tu platily zdravotnické poplatky a vůbec se zvýšila spoluúčast pacientů. Před čtyřmi roky jsem se ale dozvěděl, že když poplatky budu odmítat, stanu se ministrem a hejtmanem, tak jsem je odmítal. Pak jsem slíbil, že je v případě svého volebního vítězství budu proplácet, teď mě ale budete muset volit pořád, jinak svůj slib odvolám...
Milí voliči, neustále vás obelhávám a vám to vůbec nevadí...