ČTVRTEČNÍ GLOSY 25.06.2009

Miroslava Macka
Začínají spekulace o tom, že ani ODS, ani ČSSD se v době krize příliš nechce vládnout a tak spoléhají na patový výsledek voleb a "nezbytnost" velké koalice. Někteří politici prý pak zvažují zavčas prchnout z české politické scény do eurounijních struktur.
Velkou koalici ODS a ČSSD si pochopitelně dovedu za určitých okolností představit, ovšem nikoliv koalici s Jiřím Paroubkem a Davidem Rathem, to už by bylo opravdu ke zvracení....

A tak se Mirek Topolánek náhle odvrátil od Kateřiny Neumannové a odmítá jakoukoliv odpovědnost za příšerně prodělečné mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci. Tak kdo, ksakru, za ty dvě prošustrované miliardy z našich daní může?

Šéf České televize Jiří Janeček si na krizi rozhodně nemůže stěžovat: televizní rada mu odklepla roční odměnu 660.000.- Kč za dobré hospodaření. Nechápu jen, jak se dá prokázat dobré hospodaření u podniku, který je silně dotován z našich povinných televizních poplatků. To jako, že se neprošustruje ještě víc a neskončí se při tom ohromném rozpočtu v dluzích?

Jihomoravský hejtman za ČSSD Michal Hašek slíbil zemědělcům, že jim v případě volebního vítězství své strany "dorovná" evropské dotace na evropskou úroveň. Nechápu, kde na to při svém platu vezme. A nebo tím míní, že to nedobrovolně dorovnáme my z našich daní?