STŘEDEČNÍ GLOSY 24.06.2009

Miroslava Macka
Tuhle se papaláš Paroubek pochlubil, že jeho ČSSD nevolí jen metaři, se kterými si tuhle pěkně popovídal, ale i mnozí milionáři. Měl pravdu: včera slavnostně otevíral Babišovu továrnu na výrobu bionafty.
Chápu dokonce i Babiše, že se kamarádí se socialisty: nebýt jich a jim podobných, nebyla by bionafta dotovaná z našich daní a Babiš by přišel o další ohromný kšeft.
A další důvod? Stačí se podívat na předlistopadové živbotopisdy obou soudruhů a připomenout si staré dobré české přísloví: Vrána k vráně sedá...

S Paroubkem se vůbec máme na co těšit: pokles jeho preferencí vybudil aktivitu Lidového domu a ten hned vyprodukoval radu: více se usmívat!
A uznejte, že usmívající se Paroubek, to už je pohled skutečně jen pro velmi otrlé povahy....
Včera jsem s jistým masochistickým zalíbením poslouchal názory právníků všeho druhu na to, zda prezident Václav Klaus má právo vyčkávat se svým podpisem pod Lisabonskou smlouvu a nebo ji měl ratifikovat ihned po schválení parlamentem, takže se chová protiústavně.
Názory se, jak jinak, lišily až do totální protichůdnosti. Hlavním hybatelem roztočených paragrafů nebyl tentokrát učený spor o výklad ústavy, ale vztah toho kterého právníka k osobě prezidenta republiky... Tristní to poslech.