ČTVRTEČNÍ GLOSY 18.06.2009

Miroslava Macka
Nic neplatí více, než staré dobré bonmoty, neboť ty vždy vycházejí z letité (až staleté) praxe. Potvrdilo se to i včera po schůzce Jiřího Paroubka s Cyrilem Svobodou, po níž si oba libovali, kterak se shodují.
Divit se netřeba, vždyť si vzpomeňte na starý dobrý bonmot, že lidovec je socialista, chodící do kostela.

A co nám tito dva soudruzi vzkazují? Tím nejhlavnějším sdělením je, že podnikavost, pracovitost a úspěch je třeba trestat vysokým zdaněním, aby bylo dost peněz nejen na sociální dávky potřebným, ale hlavně na uplácení lemplů a nemakačenků, kteří pak na oplátku zvolí Paroubka a Svobodu ke korytům.

A těm lemplům a nemakačenkům, jakož kupodivu i poněkud více myslícím voličům ČSSD, pranic nevadí, že špičky této strany kážou vodu a pijí víno: jejich scházení se v prezidentském apartmá pražského hotelu Kempinski je toho důkazem.

A teď bude moc a moc záležet na tom, zdali se podaří nové straně TOP 09 nalézt také nové a solidní tváře na svoji kandidátku a pomoci tak ODS převálcovat vzniklý černorudý tandem. Nedělám si přitom iluze, že pokud by se lidovci nedostali přes pětiprocentní hranici (což je velmi pravděpodobné) a ODS a TOP 09 se nedostávalo dost mandátů k sestavení vlády, započaly by logicky námluvy s Paroubkem, při nichž by byl favoritem spíše TOP 09.
Ale jsem optimista a věřím, že se najde dostatek myslících voličů, kteří nepustí Paroubka k moci. Neboť podzimní volby o ničem jiném, než o Paroubkovi, Rathovi a potažmo Sobotkovi, nebudou.