PÁTEČNÍ GLOSY 5.06.2009

Miroslava Macka
Kdyby lidé dali více na instinkty, než na řečičky, pak by jim stačil jediný pohled na nařvaného tlouštíka s bradavicí, se samolibým výrazem ve tváři a v příšerném pruhovaném tričku, k tomu, aby k němu okamžitě pojali hlubokou nedůvěru a stali se velice ostražití. (Shlédněte první stránku dnešních Lidovek, ta fotografie skutečně mluví za vše). Bohužel, spousta lidí nejenom, že nemyslí, ale ztratila i přirozené instinkty...

Jak má ubývat zbytečné byrokracie, když i politické strany zavádějí podivuhodné funkce: teprve při jmenování nového tiskového mluvčího ODS jsem se dozvěděl, že Martin Kupka bude "šéfem komunikace" a tiskovým mluvčím je jen navíc, prozatímně, než bude jmenován nový. Teď jde jen o to, aby měl co "komunikovat"....Ach, jo!

Včera jsem poslouchal na Radiožurnálu informaci a komentáře k nabídce amerického filmového režisíra George Lucase, že natočí v Česku všechny nové díly Hvězdných válek, když mu stát daňově "půjde na ruku" (čti: vrátí mu část daní).
Myslím, že by to bylo mizerné řešení, neboť českým podnikatelům z mnoha a mnoha důležitějších odvětví stát na ruku také "nejde". Optimálním řešením by bylo zavést nízké daně pro všechny: pak by se sem podnikatelé, nejen Lucas, se svými projekty jen hrnuli, a to s výsledkem, že by se na nízkých daních vybralo celkově více peněz.
Jenže vykládejte tohle levičákům, ti raději prosadí nějaký "bohulibý" zákon o kinematografii....

Čtenář glos K. K. mi napsal:
"Vám bych radil, abyste šli třeba do cukrárny, tam je vaše místo. Nebo tady máme nějaké cucy na klacku, tak jim je dejte, ať je klid" pravil předseda Paroubek v Příbrami na Náměstí 17. listopadu dne 22.5.2009. Ono "cucy na klacku" je myslím hezký symbol pro politiku ČSSD. Cucy je sladké, a sladká chuť v nás ve všech vyvolává pocit bezpečí a Jistoty, jelikož to první co ochutnáme po příchodu na tento svět je sladké mateřské mléko. Jenže na rozdíl od mateřského mléka cucy ničí naše zuby, které jsou důležité pro aktivní život, schopnost rozmělnit potravu a mluvit. Cucy nám ucpe hubu a my spokojeně mlčíme. Další využití klacku netřeba vysvětlovat. Lze tedy soc.dem. doporučit změnu symbolu růže na "Cucy na klacku", jejich voliči pochopí.