ČTVRTEČNÍ GLOSY 4.06.2009

Miroslava Macka
Po zvážení všech okolností zůstávám u svého rozhodnutí vhodit do urny hlasovací lístek s číslem 23, tedy hlas pro Stranu svobodných občanů. Jsem totiž přesvědčen, že v případě zvolení budou v Bruselu a ve Štrasburku stejně užiteční, ne-li užitečnější, než případní zástupci ODS a hlavně: jsem přesvědčen, že jen další neúspěch (v těchto navíc nepříliš důležitých volbách), dává naději na změnu současného vedení a směru politiky ODS na domácí scéně.
Zvažte i Vy svoje rozhodnutí!

Čtenář glos T. K. mi zaslal následující text:
Včera jsem na webu shlédl zajímavou scénu z mítinku ČSSD, kde mladý muž vykřikoval (zdůrazňuji pouze vykřikoval), že "...takové lži se poslouchat nedají", během proslovu kandidáta za ČSSD. Během několika vteřin byl mladý člověk, který jen říkal svůj názor, stejně jako kandidát na podiu, tak tento
mladík byl několikrát fyzicky napaden. Jednou k němu přiběhla dáma středního věku a vlepila mu facku a pak podruhé, když starší muž mu dal pěstí přímo do obličeje.
Musím říct, že mi šel z této scény mráz po zádech, protože si stále ještě dobře pamatuji, jak v letech 1988 a 1989 v Praze na Václavském náměstí, když jsme demonstrovali proti komunistům,
vždy vyběhl nějaký ten v civilu převlečený estébák a napadal lidi, co jen vyjadřovali svůj názor.
ČSSD, tak asi v případě vítězství ve volbách zatočí s námi všemi, co už nechceme od nich poslouchat ty lži. Dostameme do držky! A co myslíte, večer ve zprávách, kdy by se tento spot měl vysílat, nic.

Podle Jiřího Paroubka jde ovšem o "provokace ODS, které jde v podstatě o všechno". Včera občanské demokraty, konkrétně Mirka Topolánka a Ivana Langera, dokonce obvinil, že plánují na některém z mítinků ČSSD "zinscenovat provokaci, při níž bude zraněn mladý člověk".
Myslím, že nazrála doba, kdy by se na jeho mítinku měli objevit dva svalnatí pánové se svěrací kazajkou a konečně transportovat Paroubka tam, kam patří. Čímž nemyslím úřad vlády ve Strakovce....

Na kraje se valí kvůli úhradám a náhradám poplatků žaloby soukromých lékáren. Obávám se ovšem, že v případě jejich vysoce pravděpodobného úspěchu zaplatíme lékárníkům úšlé zisky opět z našich daní. Platit by ovšem měli ti krajští radní, kteří pro hrazení poplatků kraji souhlasili!
Opravdu si ti hlupáci, kteří tyto slibotechny volili (omlouvám se těm chytřejším, kteří socany volili kvůli korytům), neuvědomují, že v konečném zúčtování zaplatí i oni mnohem víc?